ЈАВЕТЕ СЕ ВЕДНАШ
02 3 100 700
Кошничка0Продукт(и)

Немате продукти во вашата кошничка

Product was successfully added to your shopping cart.

Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.
Пријави грешна информација

AMD Ryzen™ 5 1600 , 3.2GHz up to 3.6GHz, BOX, AM4, 6xCore 16MB 65W, YD1600BBAFBOX

Quick Overview

AMD Ryzen™ 5 1600 , 3.2GHz up to 3.6GHz, BOX, AM4, 6xCore 16MB 65W, YD1600BBAFBOX

КОД: 937993

Достапност: Прашај

7.442 ден

ДДВ 5% (вклучено во цената)

Гаранција: 1050 дена

Details

AMD RYZEN 5 1600 , 3.2GHz up to 3.6GHz, BOX, AM4, 6xCore 16MB 65W, YD1600BBAFBOX Specifications # of CPU Cores: 6 # of Threads: 12 Base Clock Speed: 3.2GHz Max Turbo Core Speed: 3.6GHz Total L1 Cache: 576KB Total L2 Cache: 3MB Total L3 Cache: 16MB Unlocked: Yes CMOS: 14nm Package: AM4 Thermal Solution: Wraith Spire Default TDP / TDP: 65W Memory Memory Interface: DDR4 Memory Channels: 2 Key Features Supported Technologies AMD Ryzen Master Utility AMD SenseMI Technology AES AVX2 FMA3 AMD Virtualization XFR (Extended Frequency Range) “Zen” Core Architecture Foundation Product Family: AMD Ryzen™ Product Line: AMD Ryzen™ 5 Platform" Desktop

Additional Information

Бренд AMD
Part Number NULL
Гаранција 1050
Socket AMD® АМ4
Processor Technology AMD® Ryzen™5
CPU Cores # 6 Core
Packing Box
Clock Speed 3.20 GHz
Core Name Summit Ridge
Max Turbo Frequency 3.60 GHz

Ознаки за продуктот

Користете празни места за одделни ознаки. Користете единечен наводник ( ') за фрази .

  1. Бидете први што ќе го коментирате производот

Оставете Ваша оценка

Како би го оцениле овој продукт? *

  1 ѕвезда 2 ѕвезди 3 ѕвезди 4 ѕвезди 5 ѕвезди
Гаранција

Најнови блог постови

Моќност на дланка!
Нови количини лиценциран мини компјутер
HP EliteDesk 800 G1 Mini PC
A Class Refurbished

Continue reading

Прочитај повеќе

Кога зборуваме за Android таблет, сите знаеме дека најдоброто нешто во оваа област се Nexus таблетите. Во следнава статија ќе ги разгледаме предностите и недостатоците на Nexus 10 таблетот на Google

Continue reading

Прочитај повеќе

Кога купуваме нов монитор освен квалитетот на сликата и големината, пожелно е мониторите да имаат и други функциналности и повеќето од нив се наоѓаат на телото од мониторотВакво тело најчесто се наоѓа на полупрофесионални и професионални серии на монитори

Прочитај повеќе

Што велат клиентите