ЈАВЕТЕ СЕ ВЕДНАШ
02 3 100 700
Кошничка0Продукт(и)

Немате продукти во вашата кошничка

Product was successfully added to your shopping cart.

Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.
Пријави грешна информација

ASUS GeForce™ GT 710 GT710-SL-2GD5, PCIe 3.0 x16, 2048 MB, GDDR5

Quick Overview

ASUS GeForce™ GT 710 GT710-SL-2GD5, PCIe 3.0 x16, 2048 MB, GDDR5

КОД: 920222

Достапност: 48 часа

2.900 ден

ДДВ 5% (вклучено во цената)

Гаранција: 1080 дена

Details

ASUS GeForce® GT 710 great value graphics with passive 0dB efficient cooling Silent passive cooling means true 0dB - perfect for quiet home theater PCs and multimedia centers. Industry only AUTO-EXTREME Technology, 100% full automation for best reliability. Super Alloy Power II uses premium alloy components to reinforce overall graphics card reliability. Supports 3 displays – connect up to 3 monitors for enhanced multitasking. GPU Tweak II makes overclocking easier and more visual than ever with an intuitive, all-new UI. Graphics Engine - NVIDIA GeForce GT 710 Core Name - GK208-203-B1 Bus Standard - PCI Express 2.0 OpenGL - OpenGL®4.5 Video Memory - GDDR5 2GB Engine Clock - 954 MHz CUDA Core - 192 Memory Clock - 5012 MHz Memory Interface - 64-bit Resolution - DVI Max Resolution : 2560x1600 Interface - D-Sub Output : Yes x 1 - DVI Output : Yes x 1 (Native) (DVI-D) - HDMI Output : Yes x 1 (Native) - HDCP Support : Yes Maximum Display Support - 3 NVlink/ Crossfire Support - No Recommended PSU - 300W Accessories - 1 x CD - 1 x Quick Guide Software - ASUS GPU Tweak II & Driver Dimensions - 6.7 " x 2.7 " x 0.7 " Inch - 16.7 x 6.9 x1.7 Centimeter

Additional Information

Бренд ASUS
Part Number 90YV0AL1-M0NA00
RAM капацитет 2 GB
GPU Brand nVidia® GeForce™
GPU Model GT 710
GPU Slot PCI-E 3.0
Memory Type GDDR5
Гаранција 1080

Ознаки за продуктот

Користете празни места за одделни ознаки. Користете единечен наводник ( ') за фрази .

  1. Бидете први што ќе го коментирате производот

Оставете Ваша оценка

Како би го оцениле овој продукт? *

  1 ѕвезда 2 ѕвезди 3 ѕвезди 4 ѕвезди 5 ѕвезди
Гаранција

Најнови блог постови

Моќност на дланка!
Нови количини лиценциран мини компјутер
HP EliteDesk 800 G1 Mini PC
A Class Refurbished

Continue reading

Прочитај повеќе

Кога зборуваме за Android таблет, сите знаеме дека најдоброто нешто во оваа област се Nexus таблетите. Во следнава статија ќе ги разгледаме предностите и недостатоците на Nexus 10 таблетот на Google

Continue reading

Прочитај повеќе

Кога купуваме нов монитор освен квалитетот на сликата и големината, пожелно е мониторите да имаат и други функциналности и повеќето од нив се наоѓаат на телото од мониторотВакво тело најчесто се наоѓа на полупрофесионални и професионални серии на монитори

Прочитај повеќе

Што велат клиентите