ЈАВЕТЕ СЕ ВЕДНАШ
02 3 100 700
Кошничка0Продукт(и)

Немате продукти во вашата кошничка

Product was successfully added to your shopping cart.

Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.
Пријави грешна информација

AMD Ryzen™ 5 3600 Six-Core 3.6GHz AM4 35MB BOX w/Wraith Stealth Cooler

Quick Overview

AMD Ryzen™ 5 3600 Six-Core 3.6GHz AM4 35MB BOX w/Wraith Stealth Cooler

КОД: 942849

Достапност: 48 часа

11.105 ден

ДДВ 5% (вклучено во цената)

Гаранција: 900 дена

Details

AMD Ryzen™ 5 3600 Specifications # of CPU Cores: 6 # of Threads: 12 Base Clock: 3.6GHz Max Boost Clock: 4.2GHz Total L1 Cache: 64KB Total L2 Cache: 3MB Total L3 Cache: 32MB Unlocked: Yes CMOS: TSMC 7nm FinFET Package: AM4 PCI Express® Version: PCIe 4.0 x16 Thermal Solution: Wraith Stealth Default TDP / TDP: 65W Max Temps: 95°C System Memory System Memory Specification: 3200MHz System Memory Type: DDR4 Memory Channels: 2 Foundation Product Family: AMD Ryzen™ Processors Product Line: AMD Ryzen™ 5 Desktop Processors Platform: Desktop More Info: Повеќе за производот...

Additional Information

Бренд AMD
Part Number NULL
Гаранција 900
Socket AMD® АМ4
Processor Technology AMD® Ryzen™5
CPU Cores # 6 Core
Packing Box
Clock Speed 3.60 GHz
Core Name Matisse
Max Turbo Frequency 4.20 GHz

Ознаки за продуктот

Користете празни места за одделни ознаки. Користете единечен наводник ( ') за фрази .

  1. Бидете први што ќе го коментирате производот

Оставете Ваша оценка

Како би го оцениле овој продукт? *

  1 ѕвезда 2 ѕвезди 3 ѕвезди 4 ѕвезди 5 ѕвезди
Гаранција

Најнови блог постови

Моќност на дланка!
Нови количини лиценциран мини компјутер
HP EliteDesk 800 G1 Mini PC
A Class Refurbished

Continue reading

Прочитај повеќе

Кога зборуваме за Android таблет, сите знаеме дека најдоброто нешто во оваа област се Nexus таблетите. Во следнава статија ќе ги разгледаме предностите и недостатоците на Nexus 10 таблетот на Google

Continue reading

Прочитај повеќе

Кога купуваме нов монитор освен квалитетот на сликата и големината, пожелно е мониторите да имаат и други функциналности и повеќето од нив се наоѓаат на телото од мониторотВакво тело најчесто се наоѓа на полупрофесионални и професионални серии на монитори

Прочитај повеќе

Што велат клиентите