ЈАВЕТЕ СЕ ВЕДНАШ
02 3 100 700
Кошничка0Продукт(и)

Немате продукти во вашата кошничка

Product was successfully added to your shopping cart.

Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.
Пријави грешна информација

AMD Ryzen™ 7 2700X Eight-Core 3.7GHz AM4 20MB BOX w/Wraith Prism with RGB LED Cooler

Quick Overview

AMD Ryzen™ 7 2700X Eight-Core 3.7GHz AM4 20MB BOX w/Wraith Prism with RGB LED Cooler

КОД: 942848

Достапност: Нема залиха

11.190 ден

ДДВ 5% (вклучено во цената)

Гаранција: 900 дена

Details

AMD Ryzen™ 7 2700X Specifications # of CPU Cores: 8 # of Threads: 16 Base Clock: 3.7GHz Max Boost Clock: 4.3GHz Total L1 Cache: 768KB Total L2 Cache: 4MB Total L3 Cache: 16MB Unlocked: Yes CMOS: 12nm FinFET Package: AM4 PCI Express Version: PCIe 3.0 x16 Thermal Solution: Wraith Prism with RGB LED Default TDP / TDP: 105W Max Temps: 85°C System Memory Max System Memory Speed: 2933MHz System Memory Type: DDR4 Memory Channels: 2 Key Features AMD StoreMI Technology AMD SenseMI Technology AMD Ryzen™ Master Utility Foundation Product Family: AMD Ryzen™ Product Line: AMD Ryzen™ 7 Platform: Desktop More Info: Повеќе за производот...

Additional Information

Бренд AMD
Part Number NULL
Гаранција 900
Socket AMD® АМ4
Processor Technology AMD® Ryzen™7
CPU Cores # 8 Core
Packing Box
Clock Speed 3.70 GHz
Core Name Pinnacle Ridge
Max Turbo Frequency 4.30 GHz

Ознаки за продуктот

Користете празни места за одделни ознаки. Користете единечен наводник ( ') за фрази .

  1. Бидете први што ќе го коментирате производот

Оставете Ваша оценка

Како би го оцениле овој продукт? *

  1 ѕвезда 2 ѕвезди 3 ѕвезди 4 ѕвезди 5 ѕвезди
Гаранција

Најнови блог постови

Моќност на дланка!
Нови количини лиценциран мини компјутер
HP EliteDesk 800 G1 Mini PC
A Class Refurbished

Continue reading

Прочитај повеќе

Кога зборуваме за Android таблет, сите знаеме дека најдоброто нешто во оваа област се Nexus таблетите. Во следнава статија ќе ги разгледаме предностите и недостатоците на Nexus 10 таблетот на Google

Continue reading

Прочитај повеќе

Кога купуваме нов монитор освен квалитетот на сликата и големината, пожелно е мониторите да имаат и други функциналности и повеќето од нив се наоѓаат на телото од мониторотВакво тело најчесто се наоѓа на полупрофесионални и професионални серии на монитори

Прочитај повеќе

Што велат клиентите