ЈАВЕТЕ СЕ ВЕДНАШ
02 3 100 700
Кошничка0Продукт(и)

Немате продукти во вашата кошничка

Product was successfully added to your shopping cart.

Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.
Пријави грешна информација

Gigabyte AORUS Graphics Card SLI HB bridge RGB (1 slot spacing)

Quick Overview

Gigabyte AORUS Graphics Card SLI HB bridge RGB (1 slot spacing)

КОД: 925441

Достапност: 48 часа

1.529 ден

ДДВ 5% (вклучено во цената)

Гаранција: дена

Details

AORUS SLI HB bridge RGB (1 slot spacing) Features Supports 2 way SLI on NVIDIA GTX 10 series graphics card Supports Dual Link SLI HB (high bandwidth) RGB fusion – 16.8M customizable color lighting Optimized for 4K+ resolution 1 slot PCI-E spacing Interface: NVIDIA SLI Technology, Supports Nvidia GTX 1080 Ti series, GTX 1080 series, GTX 1070 series SLI Finger width: 60mm ( 1 slot PCI-E spacing ) Dimension: 92.5*28.5*12mm RGB fusion: RGB effects is available with only these models – AORUS GeForce® GTX 1080 Ti Waterforce Xtreme Edition 11G AORUS GeForce® GTX 1080 Ti Waterforce WB Xtreme Edition 11G AORUS GeForce® GTX 1080 Ti Xtreme Edition 11G AORUS GTX 1080 Ti 11G AORUS GTX 1080 xtreme edition 8G 11Gbps AORUS GTX 1080 xtreme edition 8G

Additional Information

Бренд GIGABYTE
Part Number GCA2WAYSLIRGB
GPU Brand nVidia® GeForce™
GPU Model GTX 1080
GPU Slot PCI Express
Memory Type GDDR5
Промоција Гејмер

Ознаки за продуктот

Користете празни места за одделни ознаки. Користете единечен наводник ( ') за фрази .

  1. Бидете први што ќе го коментирате производот

Оставете Ваша оценка

Како би го оцениле овој продукт? *

  1 ѕвезда 2 ѕвезди 3 ѕвезди 4 ѕвезди 5 ѕвезди
Гаранција

Најнови блог постови

Моќност на дланка!
Нови количини лиценциран мини компјутер
HP EliteDesk 800 G1 Mini PC
A Class Refurbished

Continue reading

Прочитај повеќе

Кога зборуваме за Android таблет, сите знаеме дека најдоброто нешто во оваа област се Nexus таблетите. Во следнава статија ќе ги разгледаме предностите и недостатоците на Nexus 10 таблетот на Google

Continue reading

Прочитај повеќе

Кога купуваме нов монитор освен квалитетот на сликата и големината, пожелно е мониторите да имаат и други функциналности и повеќето од нив се наоѓаат на телото од мониторотВакво тело најчесто се наоѓа на полупрофесионални и професионални серии на монитори

Прочитај повеќе

Што велат клиентите