ЈАВЕТЕ СЕ ВЕДНАШ
02 3 100 700
Кошничка0Продукт(и)

Немате продукти во вашата кошничка

Product was successfully added to your shopping cart.

Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.
Пријави грешна информација

GigaByte GeForce™ GT 1030 PCI-E 3.0 2GB, OC edition, 64bit, GDDR5, 6008Mhz, DVI-Dx1, HDMIx1, Low Profile

Quick Overview

GigaByte GeForce™ GT 1030 PCI-E 3.0 2GB, OC edition, 64bit, GDDR5, 6008Mhz, DVI-Dx1, HDMIx1, Low Profile

КОД: 912207

Достапност: 48 часа

5.049 ден

ДДВ 5% (вклучено во цената)

Гаранција: 1080 дена

Details

GigaByte PCI-E 3.0 2GB, GeForce GTX 1030 , OC edition, 64bit, GDDR5, 6008Mhz, DVI-Dx1, HDMIx1, Low Profile Features Powered by GeForce® GT 1030 Integrated with 2GB GDDR5 64bit memory Supports HDMI 4K@60Hz Smooth 4K video playback and HTML5 web browsing One-click overclocking via AORUS Graphics Engine Core Clock Boost: 1544 MHz/ Base: 1290 MHz in OC Mode Boost: 1518 MHz/ Base: 1265 MHz in Gaming Mode

Additional Information

Бренд GIGABYTE
Part Number GV-N1030D5-2GL
RAM капацитет 2 GB
GPU Brand nVidia® GeForce™
GPU Model GT 1030
GPU Slot PCI-E 3.0
Memory Type GDDR5
Гаранција 1080

Ознаки за продуктот

Користете празни места за одделни ознаки. Користете единечен наводник ( ') за фрази .

  1. Бидете први што ќе го коментирате производот

Оставете Ваша оценка

Како би го оцениле овој продукт? *

  1 ѕвезда 2 ѕвезди 3 ѕвезди 4 ѕвезди 5 ѕвезди
Гаранција

Најнови блог постови

Моќност на дланка!
Нови количини лиценциран мини компјутер
HP EliteDesk 800 G1 Mini PC
A Class Refurbished

Continue reading

Прочитај повеќе

Кога зборуваме за Android таблет, сите знаеме дека најдоброто нешто во оваа област се Nexus таблетите. Во следнава статија ќе ги разгледаме предностите и недостатоците на Nexus 10 таблетот на Google

Continue reading

Прочитај повеќе

Кога купуваме нов монитор освен квалитетот на сликата и големината, пожелно е мониторите да имаат и други функциналности и повеќето од нив се наоѓаат на телото од мониторотВакво тело најчесто се наоѓа на полупрофесионални и професионални серии на монитори

Прочитај повеќе

Што велат клиентите