ЈАВЕТЕ СЕ ВЕДНАШ
02 3 100 700
Кошничка0Продукт(и)

Немате продукти во вашата кошничка

Product was successfully added to your shopping cart.

Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.
Пријави грешна информација

Kingston A400 120GB 7mm SSD 2.5" SATA3 SA400S37/120G

Quick Overview

Kingston A400 120GB 7mm SSD 2.5" SATA3 SA400S37/120G

КОД: 907274

Достапност: Прашај

1.494 ден

ДДВ 5% (вклучено во цената)

Гаранција: 720 дена

Details

SPECIFICATIONS Form factor 2.5" Interface SATA Rev. 3.0 (6Gb/s) – with backwards compatibility to SATA Rev. 2.0 (3Gb/s) Capacities: 120GB Controller 2Ch3 NAND TLC Baseline Performance1 Data Transfer (ATTO) 120GB — up to 500MB/s Read and 320MB/s Write Power Consumption 0.195W Idle / 0.279W Avg / 0.642W (MAX) Read / 1.535W (MAX) Write Storage temperature -40°C~85°C Operating temperature 0°C~70°C Dimensions 100.0mm x 69.9mm x 7.0mm Weight 41g Vibration operating 2.17G Peak (7–800Hz) Vibration non-operating 20G Peak (10–2000Hz) Life expectancy 1 million hours MTBF Total Bytes Written (TBW) 120GB: 40TB FEATURES/BENEFITS 10x faster than a HDD — With incredible read/write speeds the A400 SSD will not only increase performance but can also be used to breathe new life into older systems. Rugged — A400 is shock- and vibration-resistant for rugged reliability when used in notebooks and other mobile computing devices. Multiple capacities — Available in 120GB, 240GB and 480GB capacities, A400 is designed to suit anyone’s needs. Ideal for desktops and notebooks — A400 has a 7mm form factor to fit in a wider array of systems. It’s ideal for slimmer notebooks and in systems with limited available space.

Additional Information

Бренд Kingston
Part Number NULL
Disk Interface SATA III
SSD Capacity 120 GB
Гаранција 720

Ознаки за продуктот

Користете празни места за одделни ознаки. Користете единечен наводник ( ') за фрази .

  1. Бидете први што ќе го коментирате производот

Оставете Ваша оценка

Како би го оцениле овој продукт? *

  1 ѕвезда 2 ѕвезди 3 ѕвезди 4 ѕвезди 5 ѕвезди
Гаранција

Најнови блог постови

Моќност на дланка!
Нови количини лиценциран мини компјутер
HP EliteDesk 800 G1 Mini PC
A Class Refurbished

Continue reading

Прочитај повеќе

Кога зборуваме за Android таблет, сите знаеме дека најдоброто нешто во оваа област се Nexus таблетите. Во следнава статија ќе ги разгледаме предностите и недостатоците на Nexus 10 таблетот на Google

Continue reading

Прочитај повеќе

Кога купуваме нов монитор освен квалитетот на сликата и големината, пожелно е мониторите да имаат и други функциналности и повеќето од нив се наоѓаат на телото од мониторотВакво тело најчесто се наоѓа на полупрофесионални и професионални серии на монитори

Прочитај повеќе

Што велат клиентите