ЈАВЕТЕ СЕ ВЕДНАШ
02 3 100 700
Кошничка0Продукт(и)

Немате продукти во вашата кошничка

Product was successfully added to your shopping cart.

Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.
Пријави грешна информација

MSI GeForce™ GTX 1060, 3GB, GDDR5, DL-DVI-D, HDMI, DP, 192bit., Dual Fan

Quick Overview

MSI GeForce™ GTX 1060, 3GB, GDDR5, DL-DVI-D, HDMI, DP, 192bit., Dual Fan

КОД: 897593

Достапност: 48 часа

Regular Price: 14.633 ден

Special Price 13.901 ден

ДДВ 5% (вклучено во цената)

Гаранција: 690 дена

Details

VGA MSI GTX 1060, 3GB, GDDR5, DL-DVI-D, HDMI, DP, 192bit., Dual Fan Core/Memory Boost Clock / Base Clock 1759 MHz / 1544 MHz 3072 MB GDDR5 / 8008 MHz Memory Video Output Function DisplayPort x 1 HDMI x 1 Dual-link DVI-D x 1 Features Virtual Reality Ready DirectX 12 Ready Gamestream to NVIDIA® SHIELD

Additional Information

Бренд MSI
Part Number GEFORCE GTX 1060 3GT OC
RAM капацитет 3 GB
GPU Brand nVidia® GeForce™
GPU Model GTX 1060
GPU Slot PCI-E 3.0
Memory Type GDDR5
Промоција Бесплатна достава, Гејмер, Попуст
Гаранција 690

Ознаки за продуктот

Користете празни места за одделни ознаки. Користете единечен наводник ( ') за фрази .

  1. Бидете први што ќе го коментирате производот

Оставете Ваша оценка

Како би го оцениле овој продукт? *

  1 ѕвезда 2 ѕвезди 3 ѕвезди 4 ѕвезди 5 ѕвезди
Гаранција

Најнови блог постови

Моќност на дланка!
Нови количини лиценциран мини компјутер
HP EliteDesk 800 G1 Mini PC
A Class Refurbished

Continue reading

Прочитај повеќе

Кога зборуваме за Android таблет, сите знаеме дека најдоброто нешто во оваа област се Nexus таблетите. Во следнава статија ќе ги разгледаме предностите и недостатоците на Nexus 10 таблетот на Google

Continue reading

Прочитај повеќе

Кога купуваме нов монитор освен квалитетот на сликата и големината, пожелно е мониторите да имаат и други функциналности и повеќето од нив се наоѓаат на телото од мониторотВакво тело најчесто се наоѓа на полупрофесионални и професионални серии на монитори

Прочитај повеќе

Што велат клиентите