DELL NB Alienware 17,Intel Core i7-6820HK (up to 4.1GHz, 8MB, Quad-Core) , 17.3" FHD (1920 x 1080) IPS-Panel AG,16GB(2x8GB) 2133MHz DDR4,256GB SSD + 1TB 7200rpm HDD, NVIDIA GeForce GTX 980M 8GB GDDR5, Wireless,Bluetooth,Win 10 Home(64 bit), 3Y

DELL NB Alienware 17,Intel Core i7-6820HK (up to 4.1GHz, 8MB, Quad-Core) , 17.3" FHD (1920 x 1080) IPS-Panel AG,16GB(2x8GB) 2133MHz DDR4,256GB SSD + 1TB 7200rpm HDD, NVIDIA GeForce GTX 980M 8GB GDDR5, Wireless,Bluetooth,Win 10 Home(64 bit), 3Y

Цена

150.330  ден.

Гаранција:1080

Залиха:Прашај

Cooler Master Case Storm Trooper Full Tower Gaming, Micro-ATX, ATX, XL-ATX, W/O PSU, black

Cooler Master Case Storm Trooper Full Tower Gaming, Micro-ATX, ATX, XL-ATX, W/O PSU, black

Цена

8.714  ден.

Редовна цена:

9.173 ден.

Гаранција:0

Залиха:Прашај

Cooler Master Case, Mid Tower, mATX, ATX, Front: 120mm Red LED fan x2, LED on/off function, 1200 RPM, Rear: 120mm Black fan x1, 1200 RPM, USB 3.0 x2, USB 2.0 x2, Audio In & Out x1, Storm Scout 2, Black

Cooler Master Case, Mid Tower, mATX, ATX, Front: 120mm Red LED fan x2, LED on/off function, 1200 RPM, Rear: 120mm Black fan x1, 1200 RPM, USB 3.0 x2, USB 2.0 x2, Audio In & Out x1, Storm Scout 2, Black

Цена

5.262  ден.

Редовна цена:

5.539 ден.

Гаранција:0

Залиха:48 Hours

Cooler Master Case, microATX, ATX, Front: 120mm black fan x 1, USB 3.0 x 1, USB 2.0 x 1, Mic x 1, Audio x 1, PSU 600W, Black

Cooler Master Case, microATX, ATX, Front: 120mm black fan x 1, USB 3.0 x 1, USB 2.0 x 1, Mic x 1, Audio x 1, PSU 600W, Black

Цена

4.724  ден.

Редовна цена:

4.972 ден.

Гаранција:720

Залиха:48 Hours

Cooler Master Case, Full Tower, mATX, ATX, Front: 200 mm red LED fan x 1, 700RPM, Top: 200 mm black fan x 1,700RPM, Rear: 120 mm black fan x 1, 1200 RPM, USB 3.0 x 2 (int.), USB 2.0 x 2, e-SATAx1, Audiox1, Micx1, Window Panel, HAF 912 Advanced, Black

Cooler Master Case, Full Tower, mATX, ATX, Front: 200 mm red LED fan x 1, 700RPM, Top: 200 mm black fan x 1,700RPM, Rear: 120 mm black fan x 1, 1200 RPM, USB 3.0 x 2 (int.), USB 2.0 x 2, e-SATAx1, Audiox1, Micx1, Window Panel, HAF 912 Advanced, Black

Цена

5.084  ден.

Редовна цена:

5.352 ден.

Гаранција:0

Залиха:48 Hours

Cooler Master Power Supply V Series, 850W, ATX 12V V2.31, 90-264V, 12 - 6A, 60 - 50Hz, 90%, A/EU Cable, 80 Plus Gold, w/135mm fan

Cooler Master Power Supply V Series, 850W, ATX 12V V2.31, 90-264V, 12 - 6A, 60 - 50Hz, 90%, A/EU Cable, 80 Plus Gold, w/135mm fan

Цена

11.694  ден.

Гаранција:1800

Залиха:48 Hours

HP 14.0 Ladies Gray Tote

HP 14.0 Ladies Gray Tote

Цена

1.821  ден.

Гаранција:0

Залиха:48 Hours

Monitor 24" Dell UltraSharp U2412M LED IPS, 16:10, FULL HD, DVI/DP/VGA/5xUSB/White

Monitor 24" Dell UltraSharp U2412M LED IPS, 16:10, FULL HD, DVI/DP/VGA/5xUSB/White Diagonal Viewable Size: 24" (60.96 cm) viewable area Aspect Ratio Widescreen (16:10) Panel Type, Surface: IPS (In-Plane Switching), anti glare with hard coat 3H Optimal Resolution: 1920 x 1200 at 60 Hz Contrast Ratio: 1000 : 1 (typical) Dynamic Contrast Ratio: 2 million:1 (Max) Brightness: 300 cd/m2 (typical) Response Time: 8ms (gray to gray) Typical Max Viewing Angle (vertical/horizontal) 178º / 178º Color Support: 16.7 million colors Color Gamut 82% (CIE 1976) Pixel Pitch: 0.27 mm Device Type: Widescreen Flat Panel Display 1 Digital Visual Interface connectors (DVI-D) with HDCP 1 DisplayPort(DP) 1 Video Graphics Array (VGA) 1 USB 2.0 upstream port 4 USB 2.0 downstream ports DC power connector for Dell Soundbar Security port (cable lock sold separately) Anti-theft stand lock slot (to panel), Capacitive Touch OSD controls Dimensions with stand (H x W x D): 20.22 inches (513.5 mm) x 21.89 inches (556.0 mm) x 7.10 inches (180.3 mm) Dimension without stand: (H x W x D): 14.24 inches (361.6 mm) x 21.89 inches (556.0 mm ) x 2.56 inches (64.9 mm) Preset Display Area (H x V): 20.3 inches (518.4 mm) x 12.7 inches (324.0 mm) Weight (panel only - for VESA mount): 3.97 kg (8.73 lbs) Weight (with packaging): 7.49kg (16.48 lbs)

Цена

15.330  ден.

Гаранција:1080

Залиха:48 часа

Cooler Master Power Supply V Series, 1000W, ATX 12V V2.31, 90-264V, 12 - 6A, 60 - 50Hz, 90%, A/EU Cable, 80 Plus Gold, w/135mm fan

Cooler Master Power Supply V Series, 1000W, ATX 12V V2.31, 90-264V, 12 - 6A, 60 - 50Hz, 90%, A/EU Cable, 80 Plus Gold, w/135mm fan

Цена

13.254  ден.

Гаранција:1800

Залиха:48 Hours

Cooler Master Case, Mid Tower, microATX, ATX, Front: 200mm fan x 1, Rear:120mm fan x 1, USB 3.0 x 2, USB 2.0 x 2, Audio In & Out, W/O PSU, CM693 with side panel window, black

Cooler Master Case, Mid Tower, microATX, ATX, Front: 200mm fan x 1, Rear:120mm fan x 1, USB 3.0 x 2, USB 2.0 x 2, Audio In & Out, W/O PSU, CM693 with side panel window, black

Цена

5.983  ден.

Редовна цена:

6.297 ден.

Гаранција:720

Залиха:48 Hours

Cooler Master Case, Mid-Tower, ATX, Micro-ATX, Mini-ITX, Front: Blue LED 120mm x 2, 120mm / 140mm x 2, Top:120mm / 140mm x 2, Rear: 120mm x 1, USB 3.0 x 1, USB 2.0 x1, Audio in / out, W/O PSU, CM 590 III Black with Window, black

Cooler Master Case, Mid-Tower, ATX, Micro-ATX, Mini-ITX, Front: Blue LED 120mm x 2, 120mm / 140mm x 2, Top:120mm / 140mm x 2, Rear: 120mm x 1, USB 3.0 x 1, USB 2.0 x1, Audio in / out, W/O PSU, CM 590 III Black with Window, black

Цена

2.900  ден.

Редовна цена:

3.052 ден.

Гаранција:720

Залиха:48 Hours

HP CF230A, Tip Toner, Boja Black, Kapacitet 1600 str., Podržava HP LaserJet Pro M203 seria; HP LaserJet Pro MFP M227 seria

POTROŠEN MATERIJAL TONERI HP HP CF230A, Tip Toner, Boja Black, Kapacitet 1600 str., Podržava HP LaserJet Pro M203 seria; HP LaserJet Pro MFP M227 seria

Цена

4.177  ден.

Гаранција:360

Залиха:48 часа

Seagate Internal HDD 2.5", 500GB, 5400 rpm, SATA 6Gb/s, for Notebook

Seagate Internal HDD 2.5", 500GB, 5400 rpm, SATA 6Gb/s, for Notebook

Цена

3.166  ден.

Гаранција:720

Залиха:48 Hours

HP Compaq Elite 8000 SFF Intel Core 2 Quad Q9505/8GB DDR3/250GB/Win10

Elite 8000SFF А Class Intel Core 2 Quad Q9505 2830MHz 6MB/8GB DDR3/250 GB HDD /DVD-RW Slim Desktop /инсталиран Windows 10 Home MAR* Освен основната фабричка Windows 7 COA налепница, компјутерот содржи дополнителна Windows 10 MAR лиценца (Microsoft Authorized Refurbisher) лиценца. Лиценцата е 100% валидна, пријавена во Microsoft и назначена во фактурата. Windows оперативниот систем е инсталиран на компјутерот заедно со основни бесплатни програми (антивирус, PDF, OpenOffice) Промотивно 1 година гаранција 7 дена гаранција за враќање пари (можност за доплата за гаранција до 3 години) Процесор - Intel® Core™2 Quad Processor Q9505 (2830MHz 6MB) РАМ - 8GB DDR3 Хард Диск - 250GB SATA Можност доплата за надограба/промена(нов или половен SSD) Со вградување на SSD перформансите се зголемуваат до 10 пати) Графичка карта - Integrated (PCIE слот, можност за додавање графичка карта по желба) Оперативен систем - Win10Home MAR pre-installed (инсталиран Windows 10 Home, MAR-Лиценциран и основни програми) Куќиште - SFF - Small Form Factor (мал, компактен, тивок со ниска потрошувачка на струја) Гратис: - При купување на компјутер + монитор, Подарок нови тастатура и маус А-класа означува дека уредот е во 100% исправна техничка состојба, тестирана секоја компонента посебно. Употребуван, во одлична естетска состојба со минимални видливи знаци од користење. А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни инситуции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надограба на РАМ меморија и на Хард диск Дополнителни попусти на поголеми порачки.

Цена

9.900  ден.

Редовна цена:

10.786 ден.

Гаранција:365

Залиха:ДА

DELL P2012H 20" Professional series 1600x900 WSXGA 16:9 Black TCO 5.0 USB Hub DisplayPort, VGA DVI

DELL P2012H 20" Professional series 1600x900 WSXGA 16:9 Black TCO 5.0 USB Hub DisplayPort, VGA DVI more info - http://www1.la.dell.com/vc/en/corp/peripherals/dell-p2012h/pd.aspx?refid=dell-p2012h&s=corp Промотивно 6 месеци гаранција, 7 дена гаранција за враќање пари. А-класа означува дека уредот е во 100% исправна техничка состојба, тестирана секоја компонента посебно. Употребуван, во одлична естетска состојба со минимални видливи знаци од користење. Компјутерите се увезени од ЕУ и се High-End модели од најпознатите светски брендови HP, Dell, Fujitsu, Lenovo и се најчесто се предходно малку користени во одлични услови, најчсто во банки и во јавни институции.

Цена

4.400  ден.

Гаранција:365

Залиха:ДА

HP Compaq Elite 6005 Pro SFF Athlon II X2 220/2GB DDR3/250GB/No Os

HP Compaq 6005 Pro SFF А Class AMD Athlon II X2 220 2800Mhz 1MB/2GB DDR3/250 GB HDD/Slim Desktop /NoOs Linux/Android on demand Промотивно 1 година гаранција 7 дена гаранција за враќање пари (можност за доплата за гаранција до 3 години) Процесор - AMD Athlon II X2 220 2800Mhz 1MB РАМ - 2GB DDR3 Хард Диск - 250GB SATA (3000 денари доплата за надограба/промена(HDD кон нов 120GB SSD) Со вградување на SSD перформансите се зголемуваат до 10 пати) Графичка карта - Integrated Куќиште - SFF (тенок, компактен, тивок со ниска потрошувачка на струја) Гратис: - При купување на компјутер + монитор, Подарок нови тастатура и маус А-класа означува дека уредот е во 100% исправна техничка состојба, тестирана секоја компонента посебно. Употребуван, во одлична естетска состојба со минимални видливи знаци од користење. А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни инситуции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надограба на РАМ меморија и на Хард диск Дополнителни попусти на поголеми порачки.

Цена

4.200  ден.

Редовна цена:

4.900 ден.

Гаранција:365

Залиха:ДА

Media center Micro PC HP Compaq Elite DC7900 USDT Intel C2D E8400/2GB DDR2/160GB/Android

Media center Micro PC HP Compaq Elite DC7900 USDT Intel C2D E8400/2GB DDR2/160GB/Android Промотивно 1 година гаранција 7 дена гаранција за враќање пари (можност за доплата за гаранција до 3 години) Процесор - Intel® Core™2 Duo Processor E8400 РАМ - 2GB DDR2 Хард Диск - 160GB SATA Можност доплата за надограба/промена(нов или половен SSD) Со вградување на SSD перформансите се зголемуваат до 10 пати) Графичка карта - Integrated (PCIE слот, можност за додавање графичка карта по желба) Оперативен систем - Android Гратис: - При купување на компјутер + монитор, Подарок нови тастатура и маус А-класа означува дека уредот е во 100% исправна техничка состојба, тестирана секоја компонента посебно. Употребуван, во одлична естетска состојба со минимални видливи знаци од користење. А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни инситуции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надограба на РАМ меморија и на Хард диск Дополнителни попусти на поголеми порачки.

Цена

4.000  ден.

Гаранција:365

Залиха:ДА

Media center Micro PC HP Compaq Elite 8000 USDT Intel C2D E7500/2GB DDR3/160GB/Android

Media center Micro PC HP Compaq Elite 8000 USDT Intel C2D E7500/2GB DDR3/160GB/Android Промотивно 1 година гаранција 7 дена гаранција за враќање пари (можност за доплата за гаранција до 3 години) Процесор - Intel® Core™2 Duo Processor E7500 РАМ - 2GB DDR3 Хард Диск - 160GB SATA Можност доплата за надограба/промена(нов или половен SSD) Со вградување на SSD перформансите се зголемуваат до 10 пати) Графичка карта - Integrated (PCIE слот, можност за додавање графичка карта по желба) Оперативен систем - Android Гратис: - При купување на компјутер + монитор, Подарок нови тастатура и маус А-класа означува дека уредот е во 100% исправна техничка состојба, тестирана секоја компонента посебно. Употребуван, во одлична естетска состојба со минимални видливи знаци од користење. А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни инситуции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надограба на РАМ меморија и на Хард диск Дополнителни попусти на поголеми порачки.

Цена

4.900  ден.

Гаранција:365

Залиха:ДА

HP Compaq Elite 6005 Pro SFF Athlon II X2 220/2GB DDR3/250GB/Win10

HP Compaq 6005 Pro SFF А Class AMD Athlon II X2 220 2800Mhz 1MB/2GB DDR3/250 GB HDD/Slim Desktop /инсталиран Windows 10 Home MAR* Освен основната фабричка Windows 7 COA налепница, компјутерот содржи дополнителна Windows 10 MAR лиценца (Microsoft Authorized Refurbisher) лиценца. Лиценцата е 100% валидна, пријавена во Microsoft и назначена во фактурата. Windows оперативниот систем е инсталиран на компјутерот заедно со основни бесплатни програми (антивирус, PDF, OpenOffice) Промотивно 1 година гаранција 7 дена гаранција за враќање пари (можност за доплата за гаранција до 3 години) Процесор - AMD Athlon II X2 220 2800Mhz 1MB РАМ - 2GB DDR3 Хард Диск - 250GB SATA (3000 денари доплата за надограба/промена HDD кон нов 120GB SSD) Со вградување на SSD перформансите се зголемуваат до 10 пати) Графичка карта - Integrated (PCIE слот, можност за додавање графичка карта по желба) Оперативен систем - Win10Home MAR pre-installed (инсталиран Windows 10 Home, MAR-Лиценциран и основни програми) Куќиште - SFF - Small Form Factor (мал, компактен, тивок со ниска потрошувачка на струја) Гратис: - При купување на компјутер + монитор, Подарок нови тастатура и маус А-класа означува дека уредот е во 100% исправна техничка состојба, тестирана секоја компонента посебно. Употребуван, во одлична естетска состојба со минимални видливи знаци од користење. А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни инситуции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надограба на РАМ меморија и на Хард диск Дополнителни попусти на поголеми порачки.

Цена

6.900  ден.

Редовна цена:

7.900 ден.

Гаранција:365

Залиха:ДА

DELL UltraSharp U2312HM 23" Professional series 1920x1200 WUXGA 16:10 Silver/Black TCO 5.0 USB Hub DisplayPort, VGA DVI

DELL UltraSharp U2312HM 23" Professional series 1920x1200 WUXGA 16:10 Silver/Black TCO 5.0 USB Hub DisplayPort, VGA DVI more info - http://www.dell.com/ed/business/p/dell-u2312h/pd Промотивно 6 месеци гаранција, 7 дена гаранција за враќање пари. А-класа означува дека уредот е во 100% исправна техничка состојба, тестирана секоја компонента посебно. Употребуван, во одлична естетска состојба со минимални видливи знаци од користење. Компјутерите се увезени од ЕУ и се High-End модели од најпознатите светски брендови HP, Dell, Fujitsu, Lenovo и се најчесто се предходно малку користени во одлични услови, најчсто во банки и во јавни институции.

Цена

7.900  ден.

Гаранција:365

Залиха:ДА

DELL UltraSharp U2412M 24" Professional series 1920x1200 WUXGA 16:10 Silver/Black TCO 5.0 USB Hub DisplayPort, VGA DVI

DELL UltraSharp U2412M 24" Professional series 1920x1200 WUXGA 16:10 Silver/Black TCO 5.0 USB Hub DisplayPort, VGA DVI more info - http://accessories.ap.dell.com/sna/productdetail.aspx?c=au&cs=audhs1&l=en&s=dhs&sku=230-12093&redirect=1 Промотивно 6 месеци гаранција, 7 дена гаранција за враќање пари. А-класа означува дека уредот е во 100% исправна техничка состојба, тестирана секоја компонента посебно. Употребуван, во одлична естетска состојба со минимални видливи знаци од користење. Компјутерите се увезени од ЕУ и се High-End модели од најпознатите светски брендови HP, Dell, Fujitsu, Lenovo и се најчесто се предходно малку користени во одлични услови, најчсто во банки и во јавни институции.

Цена

10.900  ден.

Гаранција:365

Залиха:ДА

Media center Micro PC HP Compaq Elite 8200 USDT Intel Core i5 2400S /4GB DDR3/160GB/Android

Media center Micro PC HP Compaq Elite 8200 USDT Intel Core i5 2400S /4GB DDR3/160GB/Android Промотивно 1 година гаранција 7 дена гаранција за враќање пари (можност за доплата за гаранција до 3 години) Процесор - Intel® Core™ i5-2400S Processor 6M Cache, up to 3.30 GHz РАМ - 4GB DDR3 Хард Диск - 160GB SATA Можност доплата за надограба/промена(нов или половен SSD) Со вградување на SSD перформансите се зголемуваат до 10 пати) Графичка карта - Integrated (PCIE слот, можност за додавање графичка карта по желба) Оперативен систем - Android Гратис: - При купување на компјутер + монитор, Подарок нови тастатура и маус А-класа означува дека уредот е во 100% исправна техничка состојба, тестирана секоја компонента посебно. Употребуван, во одлична естетска состојба со минимални видливи знаци од користење. А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни инситуции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надограба на РАМ меморија и на Хард диск Дополнителни попусти на поголеми порачки.

Цена

12.900  ден.

Гаранција:365

Залиха:ДА

HP Compaq Elite 8300 SFF Intel Core i5 3470/4GB DDR3/320GB/Win10

HP Compaq Elite 8300 SFF А Class Intel Core i5 3470 3rd GEN 3200Mhz 6MB/4GB DDR3/320 GB HDD/DVD-RW/Slim Desktop, инсталиран Windows 10 Home MAR* Освен основната фабричка Windows 7 COA налепница, компјутерот содржи дополнителна Windows 10 MAR лиценца (Microsoft Authorized Refurbisher) лиценца. Лиценцата е 100% валидна, пријавена во Microsoft и назначена во фактурата. Windows оперативниот систем е инсталиран на компјутерот заедно со основни бесплатни програми (антивирус, PDF, OpenOffice) Промотивно 1 година гаранција 7 дена гаранција за враќање пари (можност за доплата за гаранција до 3 години) Процесор - Intel Core i5 3470 3rd GEN 3200Mhz 6MB РАМ - 4GB DDR3 Хард Диск - 320GB SATA (3000 денари доплата за надограба/промена(HDD кон нов 120GB SSD) Со вградување на SSD перформансите се зголемуваат до 10 пати) Графичка карта - Integrated (PCIE слот, можност за додавање графичка карта по желба) Оперативен систем - Win10Home MAR pre-installed (инсталиран Windows 10 Home, MAR-Лиценциран и основни програми) Куќиште - SFF - Small Form Factor (мал, компактен, тивок со ниска потрошувачка на струја) Гратис: - При купување на компјутер + монитор, Подарок нови тастатура и маус А-класа означува дека уредот е во 100% исправна техничка состојба, тестирана секоја компонента посебно. Употребуван, во одлична естетска состојба со минимални видливи знаци од користење. А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни инситуции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надограба на РАМ меморија и на Хард диск Дополнителни попусти на поголеми порачки.

Цена

16.900  ден.

Гаранција:365

Залиха:ДА

MS THUNDER mala, PRO gaming mehanicka

MS THUNDER mala, PRO gaming mehanička žičana tipkovnica sa 87 tipki, 12 multimedijalnih tipki, WIN funkcija, pozadinsko osvjetljenje 10 boja, 6 linija različitog osvjetljenja, OUTMU prekidač, modularna podloga za zglob, presvučen kabel 1.5m

Цена

1.833  ден.

Редовна цена:

1.929 ден.

Гаранција:360

Залиха:48 часа

MS THUNDER velika, PRO gaming mehanička žičana tipkovnica sa104tipke, 12 multimedijalnih tipki, WIN funkcija, pozadinsko osvjetljenje 10 boja, 6 linija različitog osvjetljenja, OUTMU prekidač, modularna podloga za zglob,presvučen kabel 1.5m

MS THUNDER velika, PRO gaming mehanička žičana tipkovnica sa104tipke, 12 multimedijalnih tipki, WIN funkcija, pozadinsko osvjetljenje 10 boja, 6 linija različitog osvjetljenja, OUTMU prekidač, modularna podloga za zglob,presvučen kabel 1.5m

Цена

2.640  ден.

Редовна цена:

2.779 ден.

Гаранција:360

Залиха:48 часа

CPU Core i7-7700K Kaby Lake Quad 4.2GHz LGA 1151 8MB BOX w/o Cooler

CPU Core i7-7700K Kaby Lake Quad 4.2GHz LGA 1151 8MB BOX w/o Cooler Mfr Part Number: BX80677I77700K Model: Intel Core i7 Processor i7-7700K Core Name: Kaby Lake Core Count: 4 Thread Count: 8 Clock Speed: 4.2 GHz Max Turbo Frequency: 4.5 GHz Intel Smart Cache: 8 MB DMI3: 8.0 GT/s Lithography: 14 nm Socket: LGA 1151 Max Thermal Design Power: 91 W Memory Type: DDR4-2133/ 2400, DDR3L-1333/ 1600 @ 1.35V Processor Graphics: Intel HD Graphics 630 Graphics Base Frequency: 350.00 MHz Graphics Max Dynamic Frequency: 1.15 GHz Max CPU Configuration: 1 Advanced Technologies: Intel Turbo Boost 2.0 Technology Intel Hyper-Threading Technology Intel Virtualization Technology (VT-x) Intel Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d) Intel TSX-NI Intel 64 Instruction Set 64-bit Instruction Set Extensions SSE4.1/4.2, AVX 2.0 Idle States Enhanced Intel SpeedStep Technology Thermal Monitoring Technologies Intel Identity Protection Technology Intel AES New Instructions Secure Key Intel Software Guard Extensions (Intel SGX) Intel Memory Protection Extensions (Intel MPX) OS Guard Execute Disable Bit Intel Device Protection Technology with Boot Guard

Цена

23.818  ден.

Гаранција:1080

Залиха:48 часа

MB Gigabyte Z270-HD3P LGA1151 DDR4 3866MHz OC SATA/Express M.2 USB3.1/Type-C GBit LAN HDMI/DVI/VGA

MB Gigabyte Z270-HD3P LGA1151 DDR4 3866MHz OC SATA/Express M.2 USB3.1/Type-C GBit LAN HDMI/DVI/VGA CPU Support for 7th and 6th generation Intel® Core™ i7 processors/ Intel® Core™ i5/Intel® Core™ i3/ Intel® Pentium®/Intel® Celeron® in the LGA1151 package L3 cache varies with CPU Chipset Intel® Z270 Express Chipset Memory 4 x DDR4 DIMM sockets supporting up to 64 GB of system memory Dual channel memory architecture Support for DDR4 3866(O.C.) - 2133 MHz memory modules Support for ECC Un-buffered DIMM 1Rx8/2Rx8 memory modules (operate in non-ECC mode) Support for non-ECC Un-buffered DIMM 1Rx8/2Rx8/1Rx16 memory modules Support for Extreme Memory Profile (XMP) memory modules Integrated Graphics Processor-Intel® HD Graphics support: 1 x D-Sub port 1 x DVI-D port 1 x HDMI port Support for up to 3 displays at the same time Maximum shared memory of 1 GB Audio Realtek® ALC887 codec High Definition Audio 2/4/5.1/7.1-channel Support for S/PDIF Out LAN Intel® GbE LAN chip (10/100/1000 Mbit) Expansion Slots 1 x PCI Express x16 slot, running at x16 (PCIEX16) 1 x PCI Express x16 slot, running at x4 (PCIEX4) 2 x PCI Express x1 slots 2 x PCI slots Multi-Graphics Technology Support for AMD Quad-GPU CrossFireX™ and 2-Way AMD CrossFire™ technologies Storage Interface Chipset: 1 x M.2 connector 1 x SATA Express connector 6 x SATA 6Gb/s connectors Support for RAID 0, RAID 1, RAID 5, and RAID 10 Chipset: 1 x USB Type-C™ port 1 x USB 3.1 Gen 2 Type-A port Chipset: 10 x USB 3.1 Gen 1 ports 4 x USB 2.0/1.1 ports 1 x Trusted Platform Module (TPM) header 1 x serial port header 1 x parallel port header Operating System Windows® 10 64-bit (for 7th Generation Intel® Processors) Windows® 10 64-bit / Windows® 8.1 64-bit / Windows® 7 32-bit / 64-bits (for 6th Generation Intel® Processors) Form Factor ATX Form Factor; 30.5cm x 22.5cm More Info: http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=6112#kf

Цена

8.188  ден.

Гаранција:1080

Залиха:48 часа

CPU Core i5-7600K Kaby Lake Quad 3.8GHz LGA 1151 6MB BOX w/o Cooler

CPU Core i5-7600K Kaby Lake Quad 3.8GHz LGA 1151 6MB BOX w/o Cooler Mfr Part Number: BX80677I57600K Model: Intel Core i5 Processor i5-7600K Core Name: Kaby Lake Core Count: 4 Thread Count: 4 Clock Speed: 3.8 GHz Max Turbo Frequency: 4.2 GHz Intel Smart Cache: 6 MB DMI3: 8.0 GT/s Lithography: 14 nm Socket: LGA 1151 Max Thermal Design Power: 91 W Memory Type: DDR4-2400/ 2133, DDR3L-1600/1333 @ 1.35V Processor Graphics: Intel HD Graphics 630 Graphics Base Frequency: 350 MHz Graphics Max Dynamic Frequency: 1.15 GHz Max CPU Configuration: 1 Advanced Technologies: Intel Turbo Boost 2.0 Technology Intel Virtualization Technology (VT-x) Intel Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d) Intel TSX-NI Intel 64 Architecture Instruction Set 64-bit Instruction Set Extensions SSE4.1/4.2, AVX 2.0 Idle States Enhanced Intel SpeedStep Technology Thermal Monitoring Technologies Intel Identity Protection Technology Intel AES New Instructions Secure Key Intel Software Guard Extensions (Intel SGX) Intel Memory Protection Extensions (Intel MPX) OS Guard Execute Disable Bit Intel Device Protection Technology with Boot Guard

Цена

16.404  ден.

Гаранција:1080

Залиха:48 часа

MB Gigabyte B250M-D3H LGA1151 DDR4 2400MHz OC SATA/Express M.2 USB3.1 GBit LAN DP/HDMI/DVI/VGA

MB Gigabyte B250M-D3H LGA1151 DDR4 2400MHz OC SATA/Express M.2 USB3.1 GBit LAN DP/HDMI/DVI/VGA CPU Support for 7th and 6th generation Intel® Core™ i7 processors/ Intel® Core™ i5/Intel® Core™ i3/ Intel® Pentium®/Intel® Celeron® in the LGA1151 package L3 cache varies with CPU Chipset Intel® B250 Express Chipset Memory 4 x DDR4 DIMM sockets supporting up to 64 GB of system memory Dual channel memory architecture Support for DDR4 2400(O.C.)* / 2133 MHz memory modules * To support 2400 MHz or XMP memory, you must install a 7th generation processor. Support for ECC Un-buffered DIMM 1Rx8/2Rx8 memory modules (operate in non-ECC mode) Support for non-ECC Un-buffered DIMM 1Rx8/2Rx8/1Rx16 memory modules Support for Extreme Memory Profile (XMP) memory modules Integrated Graphics Processor-Intel® HD Graphics support: 1 x D-Sub port 1 x DVI-D port 1 x DisplayPort 1 x HDMI port Support for up to 3 displays at the same time Maximum shared memory of 1 GB Audio Realtek® ALC892 codec High Definition Audio 2/4/5.1/7.1-channel Support for S/PDIF Out LAN Intel® GbE LAN chip (10/100/1000 Mbit) Expansion Slots 1 x PCI Express x16 slot, running at x16 (PCIEX16) 1 x PCI Express x16 slot, running at x4 (PCIEX4) 2 x PCI slots Multi-Graphics Technology Support for AMD Quad-GPU CrossFireX™ and 2-Way AMD CrossFire™ Technology Storage Interface Chipset: 1 x M.2 connector 1 x SATA Express connector 6 x SATA 6Gb/s connectors Chipset: 6 x USB 3.1 Gen 1 ports 6 x USB 2.0/1.1 ports 1 x Trusted Platform Module (TPM) header 1 x serial port header 1 x parallel port header Operating System Windows® 10 64-bit (for 7th Generation Intel® Processors) Windows® 10 64-bit / Windows® 8.1 64-bit / Windows® 7 32-bit / 64-bits (for 6th Generation Intel® Processors) Form Factor Micro ATX Form Factor; 24.4cm x 22.5cm More Info: http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=6119#kf

Цена

5.198  ден.

Гаранција:1080

Залиха:48 часа

CPU Core i5-7600 Kaby Lake Quad 3.5GHz LGA 1151 6MB BOX

CPU Core i5-7600 Kaby Lake Quad 3.5GHz LGA 1151 6MB BOX Mfr Part Number: BX80677I57600 Model: Intel Core i5 Processor i5-7600 Core Name: Kaby Lake Core Count: 4 Thread Count: 4 Clock Speed: 3.5 GHz Max Turbo Frequency: 4.1 GHz Intel Smart Cache: 6 MB DMI3: 8.0 GT/s Lithography: 14 nm Socket: LGA 1151 Max Thermal Design Power: 65 W Memory Type: DDR4-2133/ 2400, DDR3L-1333/ 1600 @ 1.35V Processor Graphics: Intel HD Graphics 630 Graphics Base Frequency: 350.00 MHz Graphics Max Dynamic Frequency: 1.15 GHz Max CPU Configuration: 1 Advanced Technologies: Intel Turbo Boost 2.0 Technology Intel vPro Technology Intel Virtualization Technology (VT-x) Intel Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d) Intel TSX-NI Intel 64 Instruction Set 64-bit Instruction Set Extensions SSE4.1/4.2, AVX 2.0 Idle States Enhanced Intel SpeedStep Technology Thermal Monitoring Technologies Intel Identity Protection Technology Intel Stable Image Platform Program (SIPP) Intel AES New Instructions Secure Key Intel Software Guard Extensions (Intel SGX) Intel Memory Protection Extensions (Intel MPX) OS Guard Trusted Execution Technology Execute Disable Bit Intel Device Protection Technology with Boot Guard

Цена

15.150  ден.

Гаранција:1080

Залиха:48 часа

MB Gigabyte Z270X-Gaming K5 LGA1151 DDR4 3866MHzOC SATA/Express U.2 2xM.2 USB Type-C TBolt-3 HDMI/DP

MB Gigabyte Z270X-Gaming K5 LGA1151 DDR4 3866MHzOC SATA/Express U.2 2xM.2 USB Type-C TBolt-3 HDMI/DP CPU Support for 7th and 6th generation Intel® Core™ i7 processors/ Intel® Core™ i5/Intel® Core™ i3/ Intel® Pentium®/Intel® Celeron® in the LGA1151 package L3 cache varies with CPU Chipset Intel® Z270 Express Chipset Memory 4 x DDR4 DIMM sockets supporting up to 64 GB of system memory Dual channel memory architecture Support for DDR4 3866(O.C.) - 2133 MHz memory modules Support for ECC Un-buffered DIMM 1Rx8/2Rx8 memory modules (operate in non-ECC mode) Support for non-ECC Un-buffered DIMM 1Rx8/2Rx8/1Rx16 memory modules Support for Extreme Memory Profile (XMP) memory modules Integrated Graphics Processor-Intel® HD Graphics support: 1 x DisplayPort 1 x HDMI port Maximum shared memory of 1 GB Audio Realtek® ALC1220 codec TI Burr Brown® NE5532P operational amplifier Support for Sound Blaster X-Fi MB5 High Definition Audio 2/4/5.1/7.1-channel Support for S/PDIF Out LAN Killer™ E2500 LAN chip (10/100/1000 Mbit) Expansion Slots 1 x PCI Express x16 slot, x16 1 x PCI Express x16 slot, x8 1 x PCI Express x16 slot, x4 3 x PCI Express x1 slots Support for NVIDIA® Quad-GPU SLI™ and 2-Way NVIDIA® SLI™ technologies Support for AMD Quad-GPU CrossFireX™ and 3-Way/2-Way AMD CrossFire™ technologies Storage Interface 2 x M.2 1 x U.2 3 x SATA Express 6 x SATA 6Gb/s connectors Support for RAID 0, RAID 1, RAID 5, and RAID 10 USB 1 x USB Type-C™ 1 x USB 3.1 Gen 2 Type-A port 7 x USB 3.1 Gen 1 ports 6 x USB 2.0/1.1 ports 1 x Trusted Platform Module (TPM) header 1 x Thunderbolt™ add-in card connector Operating System Windows® 10 64-bit (7th Gen Intel CPU) Windows® 10 64-bit / 8.1 64-bit / 7 32-bit-64-bits (6th Gen Intel CPU) Form Factor ATX Form Factor; 30.5cm x 24.4cm More Info: http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=6096#kf

Цена

11.530  ден.

Гаранција:1080

Залиха:48 часа

PSU 430W EVGA 12CM FAN 80+ 100-W1-0430-K2

PSU 430W EVGA 12CM FAN 80+ 100-W1-0430-K2

Цена

2.580  ден.

Гаранција:1080

Залиха:48 часа

Lenovo Lenovo 110-15ISK, Intel Core i3 6100U 2,30 GHz, Core 2, 4 GB, 15,6" 1366x768, SATA 500 GB, Free DOS, Intel HD, 1x 10/100, 802.11ac, BT 4.0, HDMI 1, USB 2.0 1, USB 3.0 1, 2,2 kg, Boja Crna

Lenovo 110-15ISK, Intel Core i3 6100U 2,30 GHz, Core 2, 4 GB, 15,6" 1366x768, SATA 500 GB, Free DOS, Intel HD, 1x 10/100, 802.11ac, BT 4.0, HDMI 1, USB 2.0 1, USB 3.0 1, 2,2 kg, Boja Crna

Цена

19.603  ден.

Гаранција:720

Залиха:48 часа

Desktop Fan 4" USB Gembird

Desktop Fan 4" USB Gembird Features Compact 4" desktop USB cooling fan Strong and durable full metal body and fan blades Tilt function for easy adjustable air-stream Practical on-off switch Specifications Dimensions: 145 x 141 mm Cable length: 1.0 m Net weight: 280 g Colour: black System requirements Free USB port

Цена

289  ден.

Гаранција:0

Залиха:48 часа

Intel Pentium G4560, Socket 1151

Intel Pentium G4560, Socket 1151, Radni takt 3,5 MHz, L3 cache 3, Jezgra Kaby Lake, Broj jezgri 2, Tehnologija proizvodnje 14 nm, TDP 54 W, Hladnjak da, Integrirani grafički sustav da, Grafički procesor Intel® HD Graphics 610, Memory channel 2 c

Цена

3.760  ден.

Гаранција:1080

Залиха:48 часа

IdeaCentre 300S-11IBR Black Intel® Core™ J3060 Processor (2M Cache, up to 2.48 GHz)/ 4GB DDR3/ 500GB HDD/ DVD_RW/ Integrated VGA/ Cardreader/ Keyboard + Mouse/ 24m. warranty

IdeaCentre 300S-11IBR Black Intel® Core™ J3060 Processor (2M Cache, up to 2.48 GHz)/ 4GB DDR3/ 500GB HDD/ DVD_RW/ Integrated VGA/ Cardreader/ Keyboard + Mouse/ 24m. warranty

Цена

13.348  ден.

Гаранција:720

Залиха:48 часа

MS BUTLER 2000 - kapacitet 2000 mAh, ulaz 5V 1.5A, izlaz 5V 2.1A, USB. 2 LED indikatora napunjenosti, 500 ciklusa punjenja, trajanje baterije u mirovanju 3 mj, kabel micro USB

Telefoni Dopolnitelen pribor za mobilna telefonija MS MS MS BUTLER 2000 - kapacitet 2000 mAh, ulaz 5V 1.5A, izlaz 5V 2.1A, USB. 2 LED indikatora napunjenosti, 500 ciklusa punjenja, trajanje baterije u mirovanju 3 mj, kabel micro USB

Цена

298  ден.

Редовна цена:

314 ден.

Гаранција:360

Залиха:48 часа

A-Data RAM 8GB, DDR3L, 1600Mhz, SO DIMM, CL11 Low Voltage

A-Data RAM 8GB, DDR3L, 1600Mhz, SO DIMM, CL11 Low Voltage

Цена

3.475  ден.

Гаранција:1080

Залиха:48 Hours

Lenovo Lenovo 110-15IBY, Intel Pentium Quad-Core N3710 1,60 GHz, Core 4, 4 GB, 15,6" 1366x768, SATA 500 GB, Free DOS, Intel HD, 1x 10/100, 802.11ac, BT 4.0, HDMI 1, USB 2.0 1, USB 3.0 1, 2,2 kg, Boja Crna

Lenovo 110-15IBY, Intel Pentium Quad-Core N3710 1,60 GHz, Core 4, 4 GB, 15,6" 1366x768, SATA 500 GB, Free DOS, Intel HD, 1x 10/100, 802.11ac, BT 4.0, HDMI 1, USB 2.0 1, USB 3.0 1, 2,2 kg, Boja Crna

Цена

15.077  ден.

Гаранција:720

Залиха:48 часа

Smartphone 5.0" HD Blackview A8 Stardust Grey Quad Core 1.3GHz/1GB/8GB/Dual SIM/2MP+8MP/A6.0 +S.Case

Smartphone 5.0" HD Blackview A8 Stardust Grey Quad Core 1.3GHz/1GB/8GB/Dual SIM/2MP+8MP/A6.0 +S.Case More Info: http://www.blackview.hk/blackview-127/ Gratis: Silicone Case, Earphones Included: USB cable, EU Charger Features: Front Camera flashlight 2.5D Arc Screen CNC Metal Frames Vivd Images through HD IPS Display Gesture Function Double Tap Wake-up Processor: Quad-core ARM Cortex - A7 1.3Ghz Chipset: MediaTek MT6580 GPU: Mali T400 Display: 5.0" HD 1280x720 pixels, IPS Capacitive display RAM Memory: 1GB Storage: 8GB Micro SD card support, max 32GB Camera Rear: 8.0 Sony IMX149 with Flash LED Front: 2.0MP with Flash LED Connectivity/Radios WLAN: WiFi 802.11b/g/n, WiFi hotspot Bluetooth: Yes, 4.0 Network: Dual SIM (Dual stand-by) (Micro SIM Card) 2G Network: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 3G Network: WCDMA 900 / 2100 FM Radio: Yes, earphone needed Sensors Light, Accelerometer Sensor GPS – Yes, built in, also support A-GPS Earphone Port: 3.5mm Video MP4,3Gp,MOV,MKV,AVI,FLV,MPEG Audio FLAC,APE,AC,MKA,OGG,MIDI,M4A,AMR Image JPEG,PNG,GIF,BMP Battery: 2050mAh, Li-Polymer Talk Time: About 8h Web-surfing: About 10h HD Video-playing: About 7h Audio-playing: About 13h Standby: About 144h Charging Time: About 2h Dimensions: 144.9mm x 72.9mm x 9.3mm Operating System: Android 6.0 More Info: http://www.blackview.hk/blackview-127/

Цена

4.150  ден.

Гаранција:360

Залиха:48 часа

Cable USB 2.0 A to B 3m Premium quality CCFUSB2AMBM10

Cable USB 2.0 A to B 3m Premium quality CCFUSB2AMBM10 Premium quality USB 2.0 AM to BM cable 30u" gold-plated contacts for reliable high-speed data transfer Molded connectors with integrated strain relief Ferrite core filter Specifications: USB 2.0 and USB 1.1 compatible Moulded connectors Professional series with the ferrite core Black color Length: 3 m (10 ft)

Цена

158  ден.

Гаранција:0

Залиха:48 часа

MSI RX 470 GAMING 4G,4GB,DL-DVI-D,HDMI*2,DP*2, 256bit

VGA MSI RX 470 GAMING 4G,4GB,DL-DVI-D,HDMI*2,DP*2, 256bit

Цена

13.491  ден.

Гаранција:690

Залиха:48 Hours

MS TRESOR 5500 slim - kapacitet 5500 mAh, ulaz 5V 1.5A, izlaz 5V 2.1A, 4 LED indikatora napunjenosti, 500 ciklusa unjenja, trajanje baterije u mirovanju 3 mj, kabel micro USB

Telefoni Dopolnitelen pribor za mobilna telefonija MS MS MS TRESOR 5500 slim - kapacitet 5500 mAh, ulaz 5V 1.5A, izlaz 5V 2.1A, 4 LED indikatora napunjenosti, 500 ciklusa unjenja, trajanje baterije u mirovanju 3 mj, kabel micro USB

Цена

827  ден.

Редовна цена:

871 ден.

Гаранција:360

Залиха:48 часа

ThinkPad X1 Carbon 4 Gen Intel® Core™ i5-6200U Processor (3M Cache, up to 2.80 GHz)/ 8GB DDR3/ 256GB SSD/ 14" FHD IPS AG + Camera/ Intel® HD 520/ Wi-Fi/ Bluetooth 4.1/ Integrated Mobile Broadband 4G Lte-A/ FPR/ RapidCharge battery/ Backlit Keybo

ThinkPad X1 Carbon 4 Gen Intel® Core™ i5-6200U Processor (3M Cache, up to 2.80 GHz)/ 8GB DDR3/ 256GB SSD/ 14" FHD IPS AG + Camera/ Intel® HD 520/ Wi-Fi/ Bluetooth 4.1/ Integrated Mobile Broadband 4G Lte-A/ FPR/ RapidCharge battery/ Backlit Keyboard/ 1,17kg/ Thinkpad Onelink+ To Rj45 Adapter/ Windows 10 Pro 64/ 36m. warranty

Цена

94.220  ден.

Гаранција:1080

Залиха:48 часа

RAM DDR4 4GB 2133MHz G.SKILL Aegis F4-2133C15S-4GIS

RAM DDR4 4GB 2133MHz G.SKILL Aegis F4-2133C15S-4GIS

Цена

2.010  ден.

Гаранција:1800

Залиха:48 часа

HP HP 250 G5, Intel Core i3 5005U 2,00 GHz, Core 2, 4 GB, 15,6" 1366x768, SATA 500 GB, Free DOS, Intel HD, DVD±RW DL, 802.11b/g/n/ac,GbitLAN,Bluetooth 4.2, HDMI, 2xUSB 2.0, USB 3.0, 2,1 kg, Boja crna,

HP 250 G5, Intel Core i3 5005U 2,00 GHz, Core 2, 4 GB, 15,6" 1366x768, SATA 500 GB, Free DOS, Intel HD, DVD±RW DL, 802.11b/g/n/ac,GbitLAN,Bluetooth 4.2, HDMI, 2xUSB 2.0, USB 3.0, 2,1 kg, Boja crna,

Цена

20.880  ден.

Гаранција:360

Залиха:48 часа

DELL LED 23.8" U2414H, 2xHDMI/MHL, DP, miniDP,USB (1920x1080) EUR - IPS Panel

MONITOR DELL LED 23.8" U2414H, 2xHDMI/MHL, DP, miniDP,USB (1920x1080) EUR - IPS Panel

Цена

13.990  ден.

Гаранција:1080

Залиха:48 Hours

Pen Tablet Wacom Intuos Pro M Wireless PTH660

Pen Tablet Wacom Intuos Pro M Wireless PTH660 Advanced All-Digital Workflow For artists and designers who want to work completely digital from start to finish, Wacom Intuos Pro lets you illustrate, edit or design with more natural creative control than ever before. Features Exceptional pen performance: Wacom Pro Pen 2 features all new levels of pressure sensitivity, tilt-response and virtually lag-free tracking* Speed your workflow with multi-touch gestures, customizable ExpressKeys™, Radial Menus and pen side switches Super-slim tablet design with a smaller, more compact footprint and premium materials *Compared with Wacom Pro Pen What's Inside Wacom Intuos Pro Pen Tablet Medium Wacom Pro Pen 2 (battery free) Pen stand (includes 6 standard nibs, 4 Felt nibs) 4 extra pen color rings Texture sheet sample card 2m (6.6ft) PVC-free USB cable Quick start guide More info: http://www.wacom.com/en-gb/products/pen-tablets/intuos-pro#Specifications

Цена

20.796  ден.

Гаранција:360

Залиха:48 часа