Ценовник Последна промена: 24.03.2017
Мејлинг листа

Пријавете се за да бидете информирани за сите попусти, промоции, наградни игри


Email Archive

Дистрибутери

Клиенти

14/5/2016

Самата поставеност на е-продавницата е доста концизна и јасна. Секој продукт кој што ќе посакам да го проверам со информации и прегледам, постапката е многу едноставна. Филтрите за пребарување се одлично селектирани и прецизирани според категориите. Нарачките се вршат многу едноставно и воопшто нема простор за корисникот да се збуни при купување. Во секој поглед моето лично искуство со DDS...

Hosted By

Заштедувате:
1.482 ден.

MSI GTX 1070 Gaming, 8GB, GDDR5, DL-DVI-D, HDMI, DPx3, 256bit
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка.

ЗАЛИХА: Овој продукт можеме да го обезбедиме во рок од 48 часа по потврдена нарачка.


ПЛАЌАЊЕ: Со кредитна картичка, уплата во банка, или при достава на производот.


ИСПОРАКА:

Продуктите можете да ги подигнете од нашата канцеларија или да ви ги испорачаме по потврдена нарачка. Услугата за достава во Скопје се наплатува по цена од 100 ден. За достава до населени места надвор од Скопје, чини 150 ден. Овие цени важат за производи до 5 килограми. Цените за поголема тежина се менливи.

Product id: 901037

MSI GTX 1070 Gaming, 8GB, GDDR5, DL-DVI-D, HDMI, DPx3, 256bi

PCX GTX 1070 Gaming, 8GB, GDDR5, DL-DVI-D, HDMI, DPx3, 256bit

Core/Memory

Boost Clock / Base Clock / Memory Frequency
1797 MHz / 1607 MHz / 8108 MHz (OC Mode)
1771 MHz / 1582 MHz / 8010 MHz (Gaming Mode)
1683 MHz / 1506 MHz / 8010 MHz (Silent Mode)
8192 MB GDDR5


Video Output Function...

MSI
Цена: 35.564  ден.
Редовна цена: 37.046  ден.
ДДВ 5% : (вклучен во цената)
Гаранција: 720 дена
На каса
Во кошничка

Кошничка

Успешно го додадовте следниот продукт во Вашата кошничката

продолжи
На каса


препорачај на пријател

Сите производи не се секогаш достапни во продавницата, дел од производите се испорачуваат по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.
Пријави грешна информација

Карактеристики
Вредност
Опис
Бренд на графичка картичка
nVidia® GeForce®
Graphics Processing Unit
Тип на меморија
GDDR5
GDDR, HBM, SDRAM, SO-DIMM
Тип на промоција
Попуст, Гејмер
Тип на промоција
Модел на графичка картичка
GeForce™ 1070 NEW!
RAM капацитет
8 GB
Random-Access Memory
Слот на графичка картичка
PCI-E 3.0
AGP, PCIE
LiveZilla Live Chat Software
Feedback