Ценовник Последна промена: 28.02.2017
Мејлинг листа

Пријавете се за да бидете информирани за сите попусти, промоции, наградни игри


Email Archive

Дистрибутери

Клиенти

6/2/2016

It's great, will buy again.

Hosted By

Заштедувате:
444 ден.

Gigabyte nVidia® GeForce® GTX950 2GB GDDR5.
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка.

ЗАЛИХА: За овај продукт морате да не контактирате за да ве информираме за точната залиха и време на испорака.


ПЛАЌАЊЕ: Со кредитна картичка, уплата во банка, или при достава на производот.


ИСПОРАКА:

Продуктите можете да ги подигнете од нашата канцеларија или да ви ги испорачаме по потврдена нарачка. Услугата за достава во Скопје се наплатува по цена од 100 ден. За достава до населени места надвор од Скопје, чини 150 ден. Овие цени важат за производи до 5 килограми. Цените за поголема тежина се менливи.

Part number: GVN950XTREME2GD

Product id: 885142

Gigabyte nVidia® GeForce® GTX950 2GB GDDR5.

Gigabyte PCX GeForce GTX950 2GB GDDR5 DVI/HDMI/3xDP OC XTREME Gaming Edition WINDFORCE 2X

Chipset: GeForce GTX 950
Core Clock: Base/Boost clock: 1203 / 1405 MHz (standard:1026/1190)
Memory Clock: 7000 MHz
Process Technology: 28 nm
Memory Size: 2 GB
Memory Bus: 128 bit
Card Bus: PCI-E 3.0
Memory Type: GDDR5
D...

GIGABYTE
Цена: 10.668  ден.
Редовна цена: 11.112  ден.
ДДВ 5% : (вклучен во цената)
Гаранција: 720 дена
На каса
Во кошничка

Кошничка

Успешно го додадовте следниот продукт во Вашата кошничката

продолжи
На каса


препорачај на пријател

Сите производи не се секогаш достапни во продавницата, дел од производите се испорачуваат по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.
Пријави грешна информација

Карактеристики
Вредност
Опис
Тип на меморија
GDDR5
GDDR, HBM, SDRAM, SO-DIMM
Бренд на графичка картичка
nVidia® GeForce®
Graphics Processing Unit
Тип на промоција
Попуст, Гејмер
Тип на промоција
Модел на графичка картичка
GeForce™ 900
RAM капацитет
2 GB
Random-Access Memory
Слот на графичка картичка
PCI-E 3.0
AGP, PCIE
LiveZilla Live Chat Software
Feedback