ЈАВЕТЕ СЕ ВЕДНАШ
02 3 100 700
Кошничка0Продукт(и)

Немате продукти во вашата кошничка

Product was successfully added to your shopping cart.

Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.
Пријави грешна информација

NZXT C650 PSU 650W 80+ GOLD, FULL MODULAR NP-C650M-EU

Quick Overview

NZXT C650 PSU 650W 80+ GOLD, FULL MODULAR NP-C650M-EU

КОД: 943986

Достапност: 48 часа

7.828 ден

ДДВ 18% (вклучено во цената)

Гаранција: 1800 дена

Details

PSU 650W NZXT 80+ GOLD, FULL MODULAR NP-C650M-EU C650 650 Watt Power Supply Unit The C series fits any case conforming to the ATX standard with the C750 and C650 support NVIDIA GPUs up to 2080ti and AMD GPUs up to Vega 64. The C850 can support multi-GPU configurations. The new C Series power supply from NZXT features safe, reliable power while ensuring optimal efficiency and quieter performance. Manufactured with high-quality components and backed by a 10-year warranty, the C Series power supplies deliver both peace of mind and clean, reliable power to your PC gaming system. The modular design lets you use only the cables you need, ensuring easier installation, and less clutter. The sleeved main cables look great and resist heat damage as well as fraying, delivering greater durability and longevity. A push of a button enables Zero RPM Fan mode, silencing the fan under low-load conditions. When needed, the 120mm fluid-dynamic bearing fan spins up to efficiently cool the PSU, keeping your system stable and running through even the most intense gaming session. Dimensions L: 150mm W: 150mm H: 86mm Material(s) Steel, PCB and plastic Compliance Standard ATX12V v2.4 / EPS12V v2.92 PF Correction Active@0.99 AC Input Rating 100-240Vac, 9-4.5A, 50-60Hz Fan Specs Dimensions: W: 120mm H: 120mm D: 25mm Speed: 0-2,200 + 220 RPM Airflow: 73.9 CFM Noise: 32.3 dBA Bearing: FDB (Fluid Dynamic Bearing) Hazardous Materials RoHS & China RoHS Energy Efficiency 80 Plus Gold 20% loading: 87%, 50% loading: 90%, 100% loading: 87% @115Vac Operation Temperature 0 to 50°C Regulations & Certifications (EMC & Safety) CB / CE / FCC / TUV / cTUV-SUDus / China CCC / Taiwan BSMI / Australia RCM / EAC MTBF 100,000 hours Output Connector(s) 1 x 24-pin ATX power 2 x 4+4-pin CPU power 4 x PCIe (6+2 pin) 8 x SATA 6 x Peripherals Included Cables 1 x 24-pin ATX power (length: 610 mm, Nylon sleeving) 2 x 4+4-pin CPU power (length: 650 mm, Nylon sleeving) 2 x PCIe (6+2 pin) (length: 675 +75 mm, Nylon sleeving) 2 x SATA (length: 500 + 100 +100 +100 mm) 2 x Peripherals (length: 500 + 100 +100 mm)

Additional Information

Бренд NZXT
Part Number NULL
Моќност 650 W
Гаранција 1800

Ознаки за продуктот

Користете празни места за одделни ознаки. Користете единечен наводник ( ') за фрази .

  1. Бидете први што ќе го коментирате производот

Оставете Ваша оценка

Како би го оцениле овој продукт? *

  1 ѕвезда 2 ѕвезди 3 ѕвезди 4 ѕвезди 5 ѕвезди
Гаранција

Најнови блог постови

Моќност на дланка!
Нови количини лиценциран мини компјутер
HP EliteDesk 800 G1 Mini PC
A Class Refurbished

Continue reading

Прочитај повеќе

Кога зборуваме за Android таблет, сите знаеме дека најдоброто нешто во оваа област се Nexus таблетите. Во следнава статија ќе ги разгледаме предностите и недостатоците на Nexus 10 таблетот на Google

Continue reading

Прочитај повеќе

Кога купуваме нов монитор освен квалитетот на сликата и големината, пожелно е мониторите да имаат и други функциналности и повеќето од нив се наоѓаат на телото од мониторотВакво тело најчесто се наоѓа на полупрофесионални и професионални серии на монитори

Прочитај повеќе

Што велат клиентите