ЈАВЕТЕ СЕ ВЕДНАШ
02 3 100 700
Кошничка0Продукт(и)

Немате продукти во вашата кошничка

Product was successfully added to your shopping cart.

Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.
Пријави грешна информација

Samsung 850 Pro 1TB SSD 2.5" SATA3 550MB/s, MZ-7KE1T0BW

Quick Overview

Samsung 850 Pro 1TB SSD 2.5" SATA3 550MB/s, MZ-7KE1T0BW

КОД: 921096

Достапност: Mала залиха

14.950 ден

ДДВ 5% (вклучено во цената)

Гаранција: 720 дена

Details

Samsung 1TB 850 PRO Series SSD SATA III, MZ-7KE1T0BW The World's First Consumer 3D V-NAND SSD Ultimate Read/Write Performance Enhanced Endurance and Reliability Efficient Power Management SPECIFICATIONS: PRODUCT TYPE - 2.5" SATA III Solid State Drive CAPACITY - 1TB SEQUENTIAL READ SPEED - Up to 550MB/s SEQUENTIAL WRITE SPEED - Up to 520 MB/s PRODUCT TYPE 2.5" SATA III Solid State Drive CAPACITY - 1TB Features SEQUENTIAL READ SPEED - Up to 550MB/s SEQUENTIAL WRITE SPEED - Up to 520 MB/s RANDOM READ SPEED - Up to 100K IOPS RANDOM WRITE SPEED - Up to 90K IOPS OPERATING TEMPERATURE - 32F to 158F Dimensions (W x H x D) - 3.94" x 2.75" x 0.27" Weight - Max .14 lb.

Additional Information

Бренд Samsung
Part Number NULL
Disk Interface SATA III
SSD Capacity 1 TB
Гаранција 720

Ознаки за продуктот

Користете празни места за одделни ознаки. Користете единечен наводник ( ') за фрази .

  1. Бидете први што ќе го коментирате производот

Оставете Ваша оценка

Како би го оцениле овој продукт? *

  1 ѕвезда 2 ѕвезди 3 ѕвезди 4 ѕвезди 5 ѕвезди
Гаранција

Најнови блог постови

Моќност на дланка!
Нови количини лиценциран мини компјутер
HP EliteDesk 800 G1 Mini PC
A Class Refurbished

Continue reading

Прочитај повеќе

Кога зборуваме за Android таблет, сите знаеме дека најдоброто нешто во оваа област се Nexus таблетите. Во следнава статија ќе ги разгледаме предностите и недостатоците на Nexus 10 таблетот на Google

Continue reading

Прочитај повеќе

Кога купуваме нов монитор освен квалитетот на сликата и големината, пожелно е мониторите да имаат и други функциналности и повеќето од нив се наоѓаат на телото од мониторотВакво тело најчесто се наоѓа на полупрофесионални и професионални серии на монитори

Прочитај повеќе

Што велат клиентите