Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Acer Veriton M2632G Tower i3/ 8GB/ 240GB+500GB

Има на залиха
Special Price 8.400 ден. Regular Price 12.500 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 27-09-2022
КОД: 982812
Во ДДСтор магацин
Премиум реобновен - како нов, 100% функционален, без видливи знаци на користење, 2 години гаранција
Гаранција: 720 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

Acer Veriton M2632G Tower i3/ 8GB/ 240GB+500GB ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Промотивно 2 години гаранција 14 дена гаранција за враќање пари (можност за доплата за гаранција до 3 години) • Процесор - Intel® Core™ i3-4170 Processor (3M Cache, 3.70 GHz) Haswell # of Cores 2 • РАМ - 8GB DDR3 • Хард Диск - 500GB HDD • ССД Диск - 240GB SSD • Oптички уред - DVD • Графичка карта - Intel® HD Graphics (Можност за додавање графичка карта по желба) • Оперативен систем - N/A Можност за доплата за лиценциран Windows 10 6 x USB 2.0, 2 x USB 3.0, 1 x VGA, 1 x DVI-D, 1 x LAN, 2 x PS/2, 11 kg Освен фабричката OEM лиценца, компјутерите содржат дополнителна Windows 10 MAR лиценца (Microsoft Authorized Refurbisher) лиценца. Лиценцата е 100% валидна, пријавена во Microsoft и назначена во фактурата. Windows оперативниот систем е инсталиран на компјутерот заедно со сите адекватни драјвери. *Windows 10 Home лиценците се валидни за корстење во КОМПАНИИ и ги имаат повеќето функционалности од Windows 10 Pro. Најголема разлика е што не може да се поврзат на големи Microsoft мрежи со Domain контролер. Детално инфо на : http://www.pcadvisor.co.uk/feature/windows/windows-10-home-vs-pro-3618710/ Гратис: - При купување на пакет компјутер + монитор, Подарок нови тастатура и маус A+ Premium класа означува дека уредот е 100% функционален, во перфектна козметичка состојба (како нов), префарбан, без видливи знаци на користење и има дополнитело 2 години А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни институции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надоградба на РАМ меморија и на Хард диск Дополнителни попусти на поголеми порачки.
Спецификации
Категорија Лиценцирани бренд компјутери
SSD Capacity 240 GB
Case Type Tower
Class А+ Premium refurbished
Core Name 4th Gen. Haswell
Max Turbo Frequency: up to 3.70 GHz
Brand ACER
HDD Capacity 500 GB
Memory Type DDR3
GPU Brand Intel® HD
Clock Speed: 3.70 GHz
RAM Capacity 8 GB
Processor Technology Intel® Core™ i3
Part Number Veriton M2632G
Type Of Operating System N/A
Promotion Type [Stock Clearance Refurbished], Попуст
Write Your Own Review
You're reviewing:Acer Veriton M2632G Tower i3/ 8GB/ 240GB+500GB
Повеќе продукти од ACER