Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

ACER Veriton M2632G Тower i5-4670T/ 8GB/ 240GB+500GB

Има на залиха
15.000 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Last price/stock change: 21-09-2021
КОД: 955747
Последно парче
A Class refurbished, 100% функционален, тестирани сите компоненти посебно, минимални козметички оштетувања и знаци на користење, 1 година гаранција
Гаранција: 360 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

ACER Veriton M2632G Тower i5-4670T/ 8GB/ 240GB+500GB ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Промотивно 1 годинa гаранција 14 дена гаранција за враќање пари (можност за доплата за гаранција до 3 години) • Процесор - Intel® Core™ i5-4670T Processor, 6M Cache, 2.30 GHz up to 3.30 GHz, Haswell # of Cores 4,# of Threads 4 • РАМ - 8GB DDR3 • HDD Диск - 500GB HDD • SSD Диск - 240GB SSD (Можност доплата за надограба/промена SSD. Со вградување на SSD перформансите се зголемуваат до 10 пати) • Графичка карта - integrated Intel HD • Оперативен систем : N/A Гратис: - При купување на пакет компјутер + монитор, Подарок нови тастатура и маус А-класа означува дека уредот е во 100% исправна техничка состојба, тестирана секоја компонента посебно. Употребуван, во одлична естетска состојба со минимални видливи знаци од користење. А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни инситуции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надограба на РАМ меморија и на Хард диск Дополнителни попусти на поголеми порачки.
Спецификации
Категорија Лиценцирани бренд компјутери
Processor Technology Intel® Core™ i5
Part Number Veriton M2632G LastOne
Clock Speed: 2.30 GHz
GPU Brand Intel® HD
HDD Capacity 500 GB
Memory Type DDR3
Optical Disk Type DVD-/+RW
Type Of Operating System N/A
Promotion Type Последни количини
RAM Capacity 8 GB
Max Turbo Frequency: up to 3.30 GHz
SSD Capacity 240 GB
Case Type Tower
Class A Class Refurbished
Предни порти Headset x 1, Mic x 1, USB 3.0 x 2, USB x 2
Core Name 4th Gen. Haswell
Внатрешни порти DIMM ram slot (total banks) x 2, Free SATA x 1, PCI x 1, PCIEx x 2, PCIEx x16 or x8 x 1, SATA (total slots) x 4
Brand ACER
Задни портри DVI, Lan Rj-45 x 1, Line in x 1, Line Out x 1, PS/2 x 2, Serial x 1, USB x 4, VGA (D-sub) x 1
Write Your Own Review
You're reviewing:ACER Veriton M2632G Тower i5-4670T/ 8GB/ 240GB+500GB
Повеќе продукти од ACER