Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

AMD Ryzen™ 5 3600 Box, MAX Boost 4,2GHz 6xCore 32MB 65W with Wraith Stealth Cooler 7nm

Има на залиха
12.499 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 04-10-2022
КОД: 934942
Прашај за залиха
Гаранција: 1050 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

# of CPU Cores - 6 # of Threads - 12 Base Clock - 3.6GHz Max Boost Clock - 4.2GHz Total L1 Cache - 64KB Total L2 Cache - 3MB Total L3 Cache - 32MB Unlocked - Yes CMOS - TSMC 7nm FinFET Package - AM4 PCI Express® Version - PCIe 4.0 x16 Thermal Solution (PIB) - Wraith Stealth Thermal Solution (MPK) - Wraith Stealth Default TDP / TDP - 65W Max Temps - 95°C System Memory Specification - 3200MHz System Memory Type - DDR4 Memory Channels - 2 Product Family - AMD Ryzen™ Processors Product Line - AMD Ryzen™ 5 Desktop Processors Platform - Desktop
Спецификации
Категорија Процесори
Core Name Zen2 Matisse
CPU Cores # 6 Core
Processor Technology AMD® Ryzen™5
Packing Box
Brand AMD
Part Number NULL
Socket AMD® АМ4
Max Turbo Frequency: up to 4.20 GHz
Write Your Own Review
You're reviewing:AMD Ryzen™ 5 3600 Box, MAX Boost 4,2GHz 6xCore 32MB 65W with Wraith Stealth Cooler 7nm