Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

AMD Ryzen™ 9 3900X, 3,8GHz, MAX Boost 4,6GHz, 12xCore - 24 thread, 64MB Cache, Box

Нема залиха
27.999 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 26-09-2022
КОД: 937060
Нема залиха
Гаранција: 1050 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

Specifications # of CPU Cores - 12 # of Threads - 24 Base Clock - 3.8GHz Max Boost Clock - Up to 4.6GHz Total L1 Cache - 768KB Total L2 Cache - 6MB Total L3 Cache - 64MB Unlocked - Yes CMOS - TSMC 7nm FinFET Package - AM4 PCI Express® Version - PCIe 4.0 x16 Thermal Solution (PIB) - Wraith Prism with RGB LED Thermal Solution (MPK) - Wraith PRISM Default TDP / TDP - 105W Max Temps - 95°C System Memory System Memory Specification - 3200MHz System Memory Type - DDR4 Memory Channels - 2 Foundation Product Family - AMD Ryzen™ Processors Product Line - AMD Ryzen™ 9 Desktop Processors Platform - desktop OPN PIB - 100-100000023BOX Launch Date 7/7/2019
Спецификации
Категорија Процесори
Core Name Zen2 Matisse
CPU Cores # 12 Core
Processor Technology AMD® Ryzen™9
Packing Box
Clock Speed: 3.80 GHz
Socket AMD® АМ4
Part Number NULL
Brand AMD
Max Turbo Frequency: up to 4.60 GHz
Write Your Own Review
You're reviewing:AMD Ryzen™ 9 3900X, 3,8GHz, MAX Boost 4,6GHz, 12xCore - 24 thread, 64MB Cache, Box
Повеќе продукти од AMD