Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Apple iMac A1311 AIO 21,5" i5/ 8GB/ 240GB

Има на залиха
Special Price 21.900 ден. Regular Price 23.000 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 27-09-2022
КОД: 957087
Во ДДСтор магацин
Премиум реобновен - како нов, 100% функционален, без видливи знаци на користење, 2 години гаранција
Гаранција: 720 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

Apple iMac A1311 AIO 21,5" 12,1 i5/ 8GB/ 240GB ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Промотивно 2 години гаранција 14 дена гаранција за враќање пари (можност за доплата за гаранција до 3 години) • Екран - 21.5" 1920 x 1080 16:9 • Процесор - Intel® Core™ i5-2400S Processor 6M Cache, 2.50 GHz up to 3.30 GHz • РАМ - 8GB DDR3 • SSD Диск - 240GB SSD • Графичка карта - Intel® HD • Оптички уред - DVD-RW • Оперативен систем - macOS High Sierra Гратис: - При купување на пакет компјутер + монитор, Подарок нови тастатура и маус А-класа означува дека уредот е во 100% исправна техничка состојба, тестирана секоја компонента посебно. Употребуван, во одлична естетска состојба со минимални видливи знаци од користење. А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни институции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надоградба на РАМ меморија и на Хард диск Дополнителни попусти на поголеми порачки.
Спецификации
Категорија Refurbished AIO
SSD Capacity 240 GB
Case Type All in One
Class А+ Premium refurbished
Core Name 2th Gen. Sandy Bridge
Max Turbo Frequency: up to 3.30 GHz
Brand APPLE
HDD Capacity N/A
Memory Type DDR3
GPU Brand Intel® HD
Clock Speed: 2.50 GHz
RAM Capacity 8 GB
Processor Technology Intel® Core™ i5
Part Number iMac A1311
Promotion Type Попуст
Write Your Own Review
You're reviewing:Apple iMac A1311 AIO 21,5" i5/ 8GB/ 240GB
Повеќе продукти од APPLE