Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

ASUS AMD® Radeon™ R5 230 1 GB GDDR3-L R5230-SL-1GD3-L, PCI-E 2.1, 625 MHz/1200 MHz

Нема залиха
2.999 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 30-09-2022
КОД: 912738
Нема залиха
Гаранција: 1050 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

ASUS R5230-SL-1GD3-L • Graphics Engine: AMD Radeon R5 230 • Bus Standard: PCI Express 2.1 • Engine Clock: 625 MHz • Memory Clock: 1200 MHz ( 600 MHz DDR3 ) • 64-bit • Resolution: DVI Max Resolution : 2560x1600 • Interface: D-Sub x 1 • DVI x 1 • HDMI x 1 • HDCP Support • 90YV06B0-M0NA00
Спецификации
Категорија Графички картички
Is Gaming N/A
Memory Type GDDR3
GPU Brand AMD® Radeon™
RAM Capacity 1 GB
Brand ASUS
Part Number NULL
GPU Model R5 230
GPU Slot PCI-E 2.1
Write Your Own Review
You're reviewing:ASUS AMD® Radeon™ R5 230 1 GB GDDR3-L R5230-SL-1GD3-L, PCI-E 2.1, 625 MHz/1200 MHz