Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

ASUS GeForce® GT730 GT730-2GD5-BRK, PCI Express 2.0, GDDR5 2GB

Нема залиха
5.199 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 30-09-2022
КОД: 912840
Нема залиха
Гаранција: 1050 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

ASUS GT730-2GD5-BRK • Graphics Engine: NVIDIA GeForce GT 730 • Bus Standard: PCI Express 2.0 • Video Memory: GDDR5 2GB • Engine Clock: 902 MHz • CUDA Core: 384 • Memory Clock: 5010 MHz • Memory Interface: 64-bit • DVI Max Resolution: 2560x1600 • Interface: D-Sub x 1 • DVI x 1 • HDMI x 1 • HDCP Support • Accessories: 2 x 1-slot LP Bracket • Dimensions: 15 x 6.9 x 2.64 Centimeter
Спецификации
Категорија Графички картички
Is Gaming N/A
Memory Type GDDR5
GPU Brand nVidia® GeForce™
RAM Capacity 2 GB
Brand ASUS
Part Number NULL
GPU Model GT 730
GPU Slot PCI-E 2.0
Write Your Own Review
You're reviewing:ASUS GeForce® GT730 GT730-2GD5-BRK, PCI Express 2.0, GDDR5 2GB