Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

ASUS PRIME A320M-K, AMD AM4 Socket for AMD Ryzen™/7th Gen A-series/Athlon™, Supports CPU up to 8 cores

Има на залиха
3.699 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 02-12-2022
КОД: 921585
Прашај за залиха
Гаранција: 1050 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

ASUS PRIME A320M-K • AMD AM4 Socket for AMD Ryzen™/7th Generation A-series/Athlon™ Processors • Supports CPU up to 8 cores • Memory: AMD Ryzen™ Processors 2 x DIMM • Max. 32GB • DDR4 3200(O.C.)/2933(O.C.)/2666/2400/2133 MHz ECC and non-ECC • Un-buffered Memory • AMD 7th Generation A-series/Athlon™ Processors 2 x DIMM • Max. 32GB • DDR4 2400/2133 MHz Non-ECC • Un-buffered Memory • Dual Channel Memory Architecture • Graphics: Integrated AMD Radeon™ R Series Graphics in the 7th Generation A-Series APU *1 • Multi-VGA output support : HDMI/RGB ports •- Supports HDMI 1.4b with max. resolution 4096 x 2160 @ 24 Hz / 2560 x 1600 @ 60 Hz • - Supports RGB with max. resolution 1920 x 1200 @ 60 Hz • Maximum shared memory of 2048 MB • Expansion slots: AMD Ryzen™ Processors 1 x PCIe 3.0/2.0 x16 (x16 mode) • AMD 7th Generation A-series/Athlon™ Processors • 1 x PCIe 3.0/2.0 x16 (x8 mode) • AMD A320 chipset • 2 x PCIe 2.0 x1 • LAN: Realtek® RTL8111H • 1 x Gigabit LAN Controller(s) • Audio: Realtek® ALC887 8-Channel High Defini
Спецификации
Категорија Матични плочи
Memory Type DDR4
Chipset AMD®
Is Gaming N/A
Chipset Series AMD® A320
Part Number NULL
Socket AMD® АМ4
Brand ASUS
Write Your Own Review
You're reviewing:ASUS PRIME A320M-K, AMD AM4 Socket for AMD Ryzen™/7th Gen A-series/Athlon™, Supports CPU up to 8 cores