Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

ASUS Strix 2.0 Gaming headset

Нема залиха
4.799 ден.
ДДВ 18% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 30-09-2022
КОД: 905098
Нема залиха
Гаранција: 360 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

ASUS Strix 2.0 Gaming headset • Cross-platform flexibility: PC • Mac • PS4 and smart device compatible • Detachable boom mic for clear in-game chat and in-line mic for on-the-go use • Headphones Impedance: 32 Ohm • Frequency Response: 20 - 20000 Hz • Sensitivity: 98 dB • Microphone: Frequency Response: 50 - 16000 Hz • Sensitivity: -40 dB • Cable Length: 1.5 meter • Weight: 320 gr
Спецификации
Категорија Слушалки и микрофони
H&M Type Over-ear
Brand ASUS
Backlight N/A
Is Gaming Yes
Part Number NULL
Тип на поврзување Жичани
Write Your Own Review
You're reviewing:ASUS Strix 2.0 Gaming headset