ЈАВЕТЕ СЕ ВЕДНАШ
02 3 100 700
Кошничка0Продукт(и)

Немате продукти во вашата кошничка

Product was successfully added to your shopping cart.

ASUS TUF FX505DT-BQ030 15.6" Ryzen 7-3750H, 8GB DDR4, 512GB SSD, GTX 1650 4GB DDR5, DOS

Quick Overview

ASUS TUF FX505DT-BQ030 15.6" Ryzen 7-3750H, 8GB DDR4, 512GB SSD, GTX 1650 4GB DDR5, DOS

КОД: 943613

Достапност: Mала залиха

38.873 ден

ДДВ 5% (вклучено во цената)

Гаранција: 720 дена

Details

ASUS TUF FX505DT-BQ030 - AMD Ryzen 7-3750H Processor 2.3GHz (6M cache up to 4.0GHz) 8GB DDR4 2400Mhz (1 slot free) PCIE NVME 512G M.2 SSD NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB DDR5 802.11ac 4xUSB (2x3.0.1x3.1 type C) HD WebCam Gigabit LAN WLAN 802.11ac dual Bluetooth SD Card reader HDMI 1.4 Red-Backlit Keyboard 2.2kg 48WHrs 3-cell Li-ion Polymer Battery Pack - FREE DOS 15.6" FHD LED (1920x1080) PN: 90NR02D2-M04690

Additional Information

Бренд ASUS
Part Number NULL
Processor Technology AMD® Ryzen™7
Дијагонала 15.6''
RAM капацитет 8 GB
GPU Brand nVidia® GeForce™
Промоција Гејмер
Оперативен систем DOS
SSD Capacity 512 GB
Max Turbo Frequency 4.00 GHz
Гаранција 720

Ознаки за продуктот

Користете празни места за одделни ознаки. Користете единечен наводник ( ') за фрази .

  1. Бидете први што ќе го коментирате производот

Оставете Ваша оценка

Како би го оцениле овој продукт? *

  1 ѕвезда 2 ѕвезди 3 ѕвезди 4 ѕвезди 5 ѕвезди
Гаранција

Најнови блог постови

Моќност на дланка!
Нови количини лиценциран мини компјутер
HP EliteDesk 800 G1 Mini PC
A Class Refurbished

Continue reading

Прочитај повеќе

Кога зборуваме за Android таблет, сите знаеме дека најдоброто нешто во оваа област се Nexus таблетите. Во следнава статија ќе ги разгледаме предностите и недостатоците на Nexus 10 таблетот на Google

Continue reading

Прочитај повеќе

Кога купуваме нов монитор освен квалитетот на сликата и големината, пожелно е мониторите да имаат и други функциналности и повеќето од нив се наоѓаат на телото од мониторотВакво тело најчесто се наоѓа на полупрофесионални и професионални серии на монитори

Прочитај повеќе

Што велат клиентите