ЈАВЕТЕ СЕ ВЕДНАШ
02 3 100 700
Кошничка0Продукт(и)

Немате продукти во вашата кошничка

Product was successfully added to your shopping cart.

ATI Radeon HD 4550 512MB DDR2 PCI-E Low Profile DMS-59 TV-OUT

Quick Overview

ATI Radeon HD 4550 512MB DDR2 PCI-E Low Profile DMS-59 TV-OUT

КОД: 900571

Достапност: Во ДДСтор магацин

1.000 ден

ДДВ 5% (вклучено во цената)

Гаранција: 180 дена

Details

ATI Radeon HD 4550 512MB DDR2 PCI-E Low Profile DMS-59 TV-OUT General *Interface Type - PCI Express 2.0 x16 *Interfaces -VGA -DVI-I (dual link) -HDTV-out -S-video -VGA - with adapter -HDMI - with adapter *Vista Capability - This is a modern video card capable of running all the new features in Windows Vista, including the upcoming DirectX 10. *Graphics Engine - ATI Radeon HD 4550 *Bus Type - PCI Express 2.0 x16 *API Supported - OpenGL 2.0, DirectX 10.1 *Core Clock - 600 MHz *RAMDAC - 400 MHz *Manufacturer - Sapphire Technology Limited Memory *Size - 512 MB *Effective Clock Speed - 1.8 Hz *Bus Width - 64-bit *Technology - GDDR3 SDRAM Power Device *Type - none Miscellaneous *Microsoft Certifications - Certified for Windows Vista *Package Type - retail *Included Video Adapter Accessories - low-profile bracket *Software Included - Driver Video Output *Type - graphics card *Interface Type - PCI Express 2.0 x16 *Low Profile - low profile *Graphics Processor Manufacturer - ATI *Graphics Processor - ATI Radeon HD 4550 *Clock Speed - 600 MHz *RAMDAC Clock Speed - 400 Hz *Max External Resolution - 2560 x 1600 *API Supported - DirectX 10.1, OpenGL 2.0 *Output Ports (for SD) - D-Sub, DVI, HDTV-out *Supported Video Signal - DVI, HDMI, S-Video, VGA *HDCP compatible - yes *Video Adapter Features - ATI CrossFireX Technology *Digital Video Standard - Digital Visual Interface (DVI), High-Definition Multimedia Interface (HDMI) Video *Video Output - graphics adapter *Graphics Processor - ATI Radeon HD 4550 *Type - none System Requirements *Required Power Supply - 300 Header *Brand - Sapphire *Model - HD 4550 *Packaged Quantity - 1 *Compatibility - PC

Additional Information

Бренд Ati
Part Number HD 4550
Гаранција 180

Ознаки за продуктот

Користете празни места за одделни ознаки. Користете единечен наводник ( ') за фрази .

  1. Бидете први што ќе го коментирате производот

Оставете Ваша оценка

Како би го оцениле овој продукт? *

  1 ѕвезда 2 ѕвезди 3 ѕвезди 4 ѕвезди 5 ѕвезди
Гаранција

Најнови блог постови

Моќност на дланка!
Нови количини лиценциран мини компјутер
HP EliteDesk 800 G1 Mini PC
A Class Refurbished

Continue reading

Прочитај повеќе

Кога зборуваме за Android таблет, сите знаеме дека најдоброто нешто во оваа област се Nexus таблетите. Во следнава статија ќе ги разгледаме предностите и недостатоците на Nexus 10 таблетот на Google

Continue reading

Прочитај повеќе

Кога купуваме нов монитор освен квалитетот на сликата и големината, пожелно е мониторите да имаат и други функциналности и повеќето од нив се наоѓаат на телото од мониторотВакво тело најчесто се наоѓа на полупрофесионални и професионални серии на монитори

Прочитај повеќе

Што велат клиентите