ЈАВЕТЕ СЕ ВЕДНАШ
02 3 100 700
Кошничка0Продукт(и)

Немате продукти во вашата кошничка

Product was successfully added to your shopping cart.

ВРАБОТУВАЊЕ - Сервисер на компјутери и ИТ опрема

Closeup of businessman and woman with jigsaw puzzle pieces in office

ДДКом е дистрибутер на користени и Refurbished компјутери и ИТ опрема. Наш продукт е DDStore.mk, најголемата интернет продавница за ИТ опрема во Македонија.
Поради зголемување на обемот на работа, имаме потреба од сервисер со полно работно време

Одговорности и обврски:
- Сервисирање и одржување на преносни компјутери, десктоп и таблет компјутери;
- Сервисирање и одржување на хардверските делови на ниво на електроника (матични плочи, напојувања, монитори);
- Сервисирање и одржување на канцелариска и мрежна опрема (печатари, копири, сервери);
- Дијагностицирање и остранување на дефекти;
- Асемблирање и инсталација на нови компјутерски конфигурации со напреден кабелски менаџмент;
- Следење работни налози и попис на сервисен магацин;
- Инсталација на оперативни системи (Windows,Linux,IOS,Android), антивирусни програми и нивно сетирање;
- Техничка подршка на корисници, како и комуникација со клиентите и нивно информирање за уредите кои ги имаат оставено на сервис;

 

Потребни квалификации:
- Предходно искуство во сервисирање компјутери и ИТ опрема, инсталација на оперативни системи.
- Завршено ССС образование;
- Основно познавање на англиски јазик;
- Возачка дозвола Б категорија се смета за предност;
- Предходно искуство со сервисирање на бренд компјутери (HP, DELL, LENOVO) се смета за предност

Вештини и способности:
Способност за самостојна и тимска работа;
Проактивност; систематичност и ориентираност кон оставарување резулати;
Професионалност, одговорност и лојалност;
Способност за работа со временски рокови;

 

ДОПОЛНИТЕЛНИ ИНФОРМАЦИИ
Кандидатите кои ги исполнуваат горенаведените услови, своите професионални биографии можат да ги испратат на: cv@ddcom.mk

Само кандидатите кои ги исполнуваат горенаведените услови ќе бидат повикани на интервју.

Најнови блог постови

Неделна TP-Link акција до 10.03! Моќни TP-LINK Archer рутери со широк опсег на покривање, стабилни и брзи. WiFi екстендери, WIFI антени и access points, моќни надворешни WiFi антени и пристапни точки за поврзување на блиски објекти, паметни WiFi камери, smarthome. Професионални TP-LINK свичови со можност за вградување во рек ормар Бесплатна достава низ цела Македонија!

Прочитај повеќе

Февруарска акција - попуст на refurbished лаптоп компјутери + подарок безжично MS глувче и лиценциран Windows 10. Професионални бизнис серии со моќни Core i5 и i7 процесори 5th, 6th и 7th генерација, забрзани со SSD.

Прочитај повеќе

Одговорности и обврски: - Сервисирање и одржување на преносни компјутери, десктоп и таблет компјутери; - Сервисирање и одржување на хардверските делови на ниво на електроника (матични плочи, напојувања, монитори); - Сервисирање и одржување на канцелариска и мрежна опрема (печатари, копири, сервери); - Дијагностицирање и остранување на дефекти;

Прочитај повеќе

Што велат клиентите