Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Bundle Dell OptiPlex 7010 DT i3/ 8GB/ 120GB + 120GB + FUJITSU B24W-7 24"

-25%
Има на залиха
Special Price 8.600 ден. Regular Price 11.500 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 30-11-2023
КОД: 990279
Во ДДСтор магацин
ПРЕМИУМ РЕОБНОВЕН (како нов). 100% функционален, без видливи знаци на користење. 2 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА
Гаранција: 720 (дена)
Bundle Dell OptiPlex 7010 DT i3/ 8GB/ 120GB + 120GB + FUJITSU B24W-7 24" Подарок : тастатура и глушец ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Промотивно 2 години гаранција 14 дена гаранција за враќање пари • Процесор - Intel® Core™ i3-3220 Processor Ivy Bridge 3.30 GHz dual core • РАМ - 8GB DDR3 • HDD Диск - 120GB HDD 3.5" • SSD Диск - 120GB SSD 2.5" • Графичка карта - Intel HD Integrated • Oптички уред - N/A • Оперативен систем - N/A можност за доплата за лиценциран Windows 10 Монитор : FUJITSU B24W-7 24" https://ddstore.mk/fujitsu-b24w-7-24.html Гратис: - При купување на пакет компјутер + монитор, Подарок нови тастатура и маус A+ Premium класа означува дека уредот е во 100% исправна техничка состојба, тестирана секоја компонента посебно. Употребуван, во одлична естетска состојба со минимални видливи знаци од користење. А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни институции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надоградба на РАМ меморија и на Хард диск Дополнителни попусти на поголеми порачки.
Спецификации
Категорија Пакет Компјутер & Монитор
Class А+ Premium refurbished
SSD Capacity 120 GB
Is Gaming No
Core Name 3th Gen. Ivy Bridge
Brand DELL
Type Of Operating System Без оперативен систем
Promotion Type Black Friday, [Stock Clearance Refurbished], Попуст
Case Type SFF/Desktop
Optical Disk Type No OD
HDD Capacity 120 GB
RAM Capacity 8 GB
Diagonal 24''
Processor Technology Intel® Core™ i3
Part Number OptiPlex 7010 & B24W-7
CPU Clock Speed: 3.30 GHz
Бренд на монитор Fujitsu
Повеќе продукти од DELL