ЈАВЕТЕ СЕ ВЕДНАШ
02 3 100 700
Кошничка0Продукт(и)

Немате продукти во вашата кошничка

Product was successfully added to your shopping cart.

Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.
Пријави грешна информација

Bundle Dell OptiPlex 9010 Tower i7/ 16GB/ 240GB+500GB/ GT1030 NEW/ W10/ BenQ GL2450HT 24"

Quick Overview

Bundle Dell OptiPlex 9010 Tower i7/ 16GB/ 240GB+500GB/ GT1030 NEW/ W10/ BenQ GL2450HT 24"

КОД: 946739

Достапност: Нови количини

Regular Price: 32.700 ден

Special Price 32.300 ден

ДДВ None (вклучено во цената)

Гаранција: 365 дена

Details

Bundle Dell OptiPlex 9010 Tower i7/ 16GB/ 240GB+500GB/ GT1030 NEW/ W10/ BenQ GL2450HT 24" ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Промотивно 1 година гаранција 14 дена гаранција за враќање пари (можност за доплата за гаранција до 3 години) Dell OptiPlex 9010 Tower • Процесор - Intel® Core™ i7-3770 Processor (8M Cache, up to 3.90 GHz) Ivy Bridge # of Cores 4 • РАМ - 16GB DDR3 • Хард Диск - 500GB HDD • ССД Диск - 240GB SSD (Можност доплата за надограба/промена SSD. Со вградување на SSD перформансите се зголемуваат до 10 пати) • Oптички уред - DVD • Графичка карта - nVidia Geforce GT1030 (Ново со 2 години гаранција) • Оперативен систем - Можност за доплата за лиценциран Windows 10 MAR Ports / Connections Audio:2x Jack Network (RJ45):1 USB 2.0:6 USB 3.0:4 BenQ GL2450HT 24" Screen Size - 24 Panel Type - TN Backlight Technology - LED backlight Resolution (max.) - 1920x1080 Brightness - 250 Native Contrast(typ.) - 1000:1 Viewing Angle (L/R;U/D) (CR>=10) - 170/160 Response Time - 2ms (GtG) Refresh Rate - 60Hz Aspect Ratio - 16:9 Display Colors - 16.7 million colors Color Gamut - 72% NTSC Display Area(mm) - 531.3x298.8 PPI - 92 DCR (Dynamic Contrast Ratio) (typ.) - 12,000,000:1 Color Bit - 8 bit Audio Built-in Speaker - 2Wx2 Headphone Jack - Yes Audio Line In - Yes Monitor Product Color - Glossy Black Color Temperature - Reddish/Normal/Bluish/User mode K Locker - Yes OSD Language - 17 Languages (English / Francais / Deutsch / Italiano / Espanol / Polish / Czech / Hungarian / Serbo-croatian / Romanian / Dutch / Russian / Swedish / Protuguese / Japanese / Chinese / S-Chinese) HDCP - 1.4 VESA Wall Mount - 100x100 (mm) AMA - Yes Eye Care Flicker-free Technology - Yes Low Blue Light - Yes Connectivit - D-sub, D-sub x1 DVI - Yes HDMI out - HDMI (v1.3)x1 Power Voltage Rating - 100 - 240V Power Supply Built-in Power Consumption (on mode.) - 23W Power Consumption (based on Energy Star) - 42W Гратис: - При купување на пакет компјутер + монитор, Подарок нови тастатура и маус А-класа означува дека уредот е во 100% исправна техничка состојба, тестирана секоја компонента посебно. Употребуван, во одлична естетска состојба со минимални видливи знаци од користење. А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни инситуции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надограба на РАМ меморија и на Хард диск Дополнителни попусти на поголеми порачки.

Additional Information

Бренд DELL
Part Number OptiPlex 9010 Tower Домашна Училница
Гаранција 365
Процесор Intel® Core™ i7
Дијагонала 24''
RAM капацитет 16 GB
Clock Speed 3.90 GHz
HDD капацитет 500 GB
Optical Disk Type DVD-/+RW
Оперативен систем Windows 10 Home
Промоција Домашна училница, НОВО, Подарок, Попуст
SSD Капацитет 240 GB
Гејминг Да

Ознаки за продуктот

Користете празни места за одделни ознаки. Користете единечен наводник ( ') за фрази .

  1. Бидете први што ќе го коментирате производот

Оставете Ваша оценка

Како би го оцениле овој продукт? *

  1 ѕвезда 2 ѕвезди 3 ѕвезди 4 ѕвезди 5 ѕвезди
Гаранција

Најнови блог постови

Викенд цени на #RIOTORO и #Logitech Намалени цени на производи само за време на викенд - 20/21/22/23.11 гејминг компјутерски куќишта, слушалки и тастатури само во ddstore.mk!

Прочитај повеќе

• Куќиште - DeepCool MATREXX 50 ADD-RGB 4F Black ATX Midi Tower Case • Процесор - AMD Ryzen 9 3900X CPU AM4 12 cores 3.8GHz, 64MB • Напојување - Cooler Master MWE Gold 750W, 230V, 80+ • Матична Плоча - GigaByte B450 AORUS Pro AM4 DDR4 3200MHz OC SATA3 • Mеморија - x2 Kingston HyperX Fury Black CL16 32GB DDR4 3200MHz RGB • SSD - Kingston A2000 M.2 250GB SSD PCIe NVMe • SSD - Samsung 860 Evo 500GB SATA3 550MB/s 2.5" • CPU Cooler - DeepCooler Neptwin RGB all intel/AMD • Графичка картица - GigaByte GTX 1660 Super Gaming OC PCI-e 3.0 6GB GDDR6 192bit, Windforce 3x

Прочитај повеќе

Нарачајте онлајн со бесплатна достава низ цела Македонија Викенд акцијата трае до 16.11.2020

Прочитај повеќе

Што велат клиентите