ЈАВЕТЕ СЕ ВЕДНАШ
02 3 100 700
Кошничка0Продукт(и)

Немате продукти во вашата кошничка

Product was successfully added to your shopping cart.

Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.
Пријави грешна информација

Bundle DELL OptiPlex 9020 SFF i7/ 8GB/ 256GB/ W10/ Dell Pro P2312H 23"

Quick Overview

Bundle DELL OptiPlex 9020 SFF i7/ 8GB/ 256GB/ W10/ Dell Pro P2312H 23"

КОД: 946741

Достапност: Во ДДСтор магацин

26.300 ден

ДДВ 5% (вклучено во цената)

Гаранција: 365 дена

Details

Bundle DELL OptiPlex 9020 SFF i7/ 8GB/ 256GB/ W10/ Dell Pro P2312H 23" ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Промотивно 1 година гаранција 14 дена гаранција за враќање пари (можност за доплата за гаранција до 3 години) DELL OptiPlex 9020 SFF • Процесор - Intel® Core™ i7-4790 Processor (8M Cache, 3.60 GHz up to 4.00 GHz) Haswell 4 Cores • РАМ - 8GB DDR3 • Хард Диск - / • ССД Диск - 256GB SSD (Можност доплата за надограба/промена SSD. Со вградување на SSD перформансите се зголемуваат до 10 пати) • Oптички уред - DVD-RW • Графичка карта - Intel® HD 4600 Graphics (Можност за додавање графичка карта по желба) • Оперативен систем - Лиценциран Windows 10 Home Refurbished Preinstalled можност за доплата до Win10Pro 4 External USB 3.0 ports (2 front, 2 rear) and 6 External USB 2.0 ports 1 RJ-45; 1 Serial; 1 VGA; 2 DisplayPort; 2 PS/2 Dell Professional P2312H 23" Panel Size: 58.42 cm Aspect Ratio Widescreen (16:9) Panel Type, Surface: TN (Twisted Nematic), anti glare with hard coat 3H Optimal Resolution: 1920 x 1080 at 60 Hz Contrast Ratio: 1000: 1 (typical), Dynamic Contrast Ratio : 2 Million:1 (Max) Dynamic Contrast Ratio: 1000: 1 (typical), Dynamic Contrast Ratio : 2 Million:1 (Max) Brightness: 250 cd/m2 (typical) Response Time: 5 ms (back to white) Viewing Angle (160° vertical / 170° horizontal) Color Support: 16.7 million colors Pixel Pitch: 0.248mm Display Screen Coating Antiglare with hard-coating 3H Diagonal Viewing Size: 58.42 cm 23 Inches (23-inch wide viewable image size) Display Type Widescreen Flat Panel Display Preset Display Area ( H x V) 509.76mm x 286.74mm 20.07" x 11.29" Backlight Technology LED Connectivity 1 Digital Visual Interface connectors (DVI-D) with HDCP 1 Video Graphics Array (VGA) 1 USB 2.0 upstream port 2 USB 2.0 downstream ports DC power connector for Dell Soundbar STAND Height-adjustable stand, tilt , swivel and built in cable-management and built-in cable management. BUILT-IN DEVICES USB 2.0 Hi-Speed Hub (with 1 USB upstream port and 2 USB downstream ports)Audio DC-out Освен фабричката OEM лиценца, компјутерите содржат дополнителна Windows 10 MAR лиценца (Microsoft Authorized Refurbisher) лиценца. Лиценцата е 100% валидна, пријавена во Microsoft и назначена во фактурата. Windows оперативниот систем е инсталиран на компјутерот заедно со сите адекватни драјвери. *Windows 10 Home лиценците се валидни за корстење во КОМПАНИИ и ги имаат повеќето функционалности од Windows 10 Pro. Најголема разлика е што не може да се поврзат на големи Microsoft мрежи со Domain контролер. Детално инфо на : http://www.pcadvisor.co.uk/feature/windows/windows-10-home-vs-pro-3618710/ Гратис: - При купување на пакет компјутер + монитор, Подарок нови тастатура и маус А-класа означува дека уредот е во 100% исправна техничка состојба, тестирана секоја компонента посебно. Употребуван, во одлична естетска состојба со минимални видливи знаци од користење. А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни инситуции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надограба на РАМ меморија и на Хард диск Дополнителни попусти на поголеми порачки.

Additional Information

Бренд DELL
Part Number OptiPlex 9020 SFF Домашна Канцеларија
Гаранција 365
Процесор Intel® Core™ i7
Дијагонала 23''
RAM капацитет 8 GB
Clock Speed 3.60 GHz
Optical Disk Type DVD-/+RW
Оперативен систем Windows 10 Home
Промоција Домашна канцеларија, НОВО, Подарок
SSD Капацитет 256 GB
Гејминг Не

Ознаки за продуктот

Користете празни места за одделни ознаки. Користете единечен наводник ( ') за фрази .

  1. Бидете први што ќе го коментирате производот

Оставете Ваша оценка

Како би го оцениле овој продукт? *

  1 ѕвезда 2 ѕвезди 3 ѕвезди 4 ѕвезди 5 ѕвезди
Гаранција

Најнови блог постови

Викенд цени на #RIOTORO и #Logitech Намалени цени на производи само за време на викенд - 20/21/22/23.11 гејминг компјутерски куќишта, слушалки и тастатури само во ddstore.mk!

Прочитај повеќе

• Куќиште - DeepCool MATREXX 50 ADD-RGB 4F Black ATX Midi Tower Case • Процесор - AMD Ryzen 9 3900X CPU AM4 12 cores 3.8GHz, 64MB • Напојување - Cooler Master MWE Gold 750W, 230V, 80+ • Матична Плоча - GigaByte B450 AORUS Pro AM4 DDR4 3200MHz OC SATA3 • Mеморија - x2 Kingston HyperX Fury Black CL16 32GB DDR4 3200MHz RGB • SSD - Kingston A2000 M.2 250GB SSD PCIe NVMe • SSD - Samsung 860 Evo 500GB SATA3 550MB/s 2.5" • CPU Cooler - DeepCooler Neptwin RGB all intel/AMD • Графичка картица - GigaByte GTX 1660 Super Gaming OC PCI-e 3.0 6GB GDDR6 192bit, Windforce 3x

Прочитај повеќе

Нарачајте онлајн со бесплатна достава низ цела Македонија Викенд акцијата трае до 16.11.2020

Прочитај повеќе

Што велат клиентите