Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Bundle Fujitsu Esprimo P720 MT i5/ 8GB/ 500GB/ W10/ Philips 225B 22"

Има на залиха
Special Price 18.200 ден. Regular Price 19.300 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 27-09-2022
КОД: 956668
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

Bundle Fujitsu Esprimo P720 MT i5/ 8GB/ 500GB/ W10/ Philips 225B 22" ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Промотивно 3 години гаранција 14 дена гаранција за враќање пари • Процесор - Intel® Core™ i5-4590 Processor (6M Cache, 3.30 GHz up to 3.70 GHz) Haswell # of Cores 4 # of Threads 4 • РАМ - 8GB DDR3 • HDD Диск - 500GB HDD 3,5" (Можност доплата за надограба/промена SSD. Со вградување на SSD перформансите се зголемуваат до 10 пати) • Oптички уред - N/A • Графичка карта - Интегрирана Intel HD • Оперативен систем : Лиценциран Windows 10 Refurbished Preinstalled можност за доплата до Win10Pro Освен фабричката OEM лиценца, компјутерите содржат дополнителна Windows 10 MAR лиценца (Microsoft Authorized Refurbisher) лиценца. Лиценцата е 100% валидна, пријавена во Microsoft и назначена во фактурата. Windows оперативниот систем е инсталиран на компјутерот заедно со сите адекватни драјвери. *Windows 10 Home лиценците се валидни за корстење во КОМПАНИИ и ги имаат повеќето функционалности од Windows 10 Pro. Најголема разлика е што не може да се поврзат на големи Microsoft мрежи со Domain контролер. Детално инфо на : http://www.pcadvisor.co.uk/feature/windows/windows-10-home-vs-pro-3618710/ Гратис: - При купување на пакет компјутер + монитор, Подарок нови тастатура и маус • • Philips Brilliance 225B 22" Speakers • • Size 22 inches Resolution 1680x1050 Aspect Ratio 16:10 Pixel pitch 0.282 Panel technology TN Viewing angles (10:1 contrast) H: 170° V: 160° Response time 5ms G2G Max vertical refresh 75Hz VGA - 1 DVI - 1 A+ Premium класа означува дека уредот е 100% функционален, во перфектна козметичка состојба (како нов), префарбан, без видливи знаци на користење и има дополнитело 2 години А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни институции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надоградба на РАМ меморија и на Хард диск Дополнителни попусти на поголеми порачки.
Спецификации
Категорија Пакет Компјутер & Монитор
Optical Disk Type No OD
Brand FUJITSU
Задни портри DisplayPort x 1, DVI, Lan Rj-45 x 2, Line in x 1, Line Out x 1, PS/2 x 2, Serial x 1, USB x 6
Предни порти Headset x 1, Mic x 1, USB x 3
Core Name 4th Gen. Haswell
Class А++ Premium refurbished
Is Gaming No
SSD Capacity N/A
Promotion Type [Stock Clearance Refurbished], Попуст
Type Of Operating System Windows 10
Clock Speed: 3.30 GHz
HDD Capacity 500 GB
RAM Capacity 8 GB
Diagonal 22''
Processor Technology Intel® Core™ i5
Part Number Esprimo P720 MT
Case Type Tower
Внатрешни порти DIMM ram slot (total banks) x 12, Free ram slot x 10, PCIEx x 4, PCIEx x16 or x8 x 2
Write Your Own Review
You're reviewing:Bundle Fujitsu Esprimo P720 MT i5/ 8GB/ 500GB/ W10/ Philips 225B 22"
Повеќе продукти од FUJITSU