ЈАВЕТЕ СЕ ВЕДНАШ
02 3 100 700
Кошничка0Продукт(и)

Немате продукти во вашата кошничка

Product was successfully added to your shopping cart.

Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.
Пријави грешна информација

Bundle HP Compaq Elite 8200 MT i5/ 8GB/ 120GB +250GB/ GT1030 NEW/ W10/ Lenovo LT2452p 24"

Quick Overview

Bundle HP Compaq Elite 8200 MT i5/ 8GB/ 120GB +250GB/ GT1030 NEW/ W10/ Lenovo LT2452p 24"

КОД: 946743

Достапност: Во ДДСтор магацин

Regular Price: 21.101 ден

Special Price 19.100 ден

ДДВ 5% (вклучено во цената)

Гаранција: 720 дена

Details

Bundle HP Compaq Elite 8200 MT i5/ 8GB/ 120GB +250GB/ GT1030 NEW/ W10/ Lenovo LT2452p 24" ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Промотивно 2 години гаранција 14 дена гаранција за враќање пари(можност за доплата за гаранција до 3 години) HP Compaq Elite 8200 MT • Процесор : Intel® Core™ i5-2400 Processor (6M Cache, up to 3.40 GHz) Sandy Bridge #of Cores 4 • РАМ : 8GB DDR3 • SSD Диск: 120 GB (Со вградување на SSD перформансите се зголемуваат до 10 пати) • Хард Диск : 250 GB HDD • Графичка карта - nVidia Geforce GT1030 (Ново со 2 години гаранција) • Надворешни портови - USB 2.0 - 10, Retea (RJ45) - 1, Microfon - 1, Audio - 1, VGA - 1, Serial port (DB9) - 1, Display port - 1 • Останато : DVD, 377 x 177 x 431, 9.3 Kg • Оперативен систем - Лиценциран Windows 10 Home Refurbished Preinstalled можност за доплата до Win10Pro • Освен фабричката OEM лиценца, компјутерите содржат дополнителна Windows 10 MAR лиценца (Microsoft Authorized Refurbisher) лиценца. Лиценцата е 100% валидна, пријавена во Microsoft и назначена во фактурата. Windows оперативниот систем е инсталиран на компјутерот заедно со основни бесплатни програми. • Windows 10 Home лиценците се валидни за корстење во КОМПАНИИ и ги имаат повеќето функционалности од Windows 10 Pro. Најголема разлика е што не може да се поврзат на големи Microsoft мрежи со Domain контролер. Детално инфо на : http://www.pcadvisor.co.uk/feature/windows/windows-10-home-vs-pro-3618710/ Lenovo ThinkVision LT2452p 24" 24" Lenovo ThinkVision LT2452p Monitor General Features: Display size: 24-inch Type: eIPS panel Resolution: 1920 x 1200 White LED backlight Aspect ratio: 16:10 Brightness: 300 cd/m2 Contrast ratio: 1000:1 View angles: 178 degrees/178 degrees Respond time: 7ms (GtG) Stand: lift, tilt, swivel and pivot VESA mount: 100 x 100 mm Connectors: One (1) DisplayPort One (1) DVI port One (1) VGA port Power Adapter Specifications: Input: 100-240V, 50/60Hz Unit Dimensions: 15.4 x 22.0 x 10.1-inches (H x W x D) Weight: 8.6 lbs. Гратис: - При купување на пакет: компјутер + монитор, Подарок нови тастатура и маус А-класа означува дека уредот е во 100% исправна техничка состојба, тестирана секоја компонента посебно. Употребуван, во одлична естетска состојба со минимални видливи знаци од користење. А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни инситуции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надограба на РАМ меморија и на Хард диск Дополнителни попусти на поголеми порачки.

Additional Information

Бренд Hp
Part Number Compaq Elite 8200 MT Домашна Училница
Гаранција 720
Процесор Intel® Core™ i5
Дијагонала 24''
RAM капацитет 8 GB
Clock Speed 3.10 GHz
HDD капацитет 250 GB
Optical Disk Type DVD-/+RW
Оперативен систем Windows 10 Home
Промоција Домашна училница, НОВО, Подарок, Попуст
SSD Капацитет 120 GB
Гејминг Да

Ознаки за продуктот

Користете празни места за одделни ознаки. Користете единечен наводник ( ') за фрази .

  1. Бидете први што ќе го коментирате производот

Оставете Ваша оценка

Како би го оцениле овој продукт? *

  1 ѕвезда 2 ѕвезди 3 ѕвезди 4 ѕвезди 5 ѕвезди
Гаранција

Најнови блог постови

Викенд цени на #RIOTORO и #Logitech Намалени цени на производи само за време на викенд - 20/21/22/23.11 гејминг компјутерски куќишта, слушалки и тастатури само во ddstore.mk!

Прочитај повеќе

• Куќиште - DeepCool MATREXX 50 ADD-RGB 4F Black ATX Midi Tower Case • Процесор - AMD Ryzen 9 3900X CPU AM4 12 cores 3.8GHz, 64MB • Напојување - Cooler Master MWE Gold 750W, 230V, 80+ • Матична Плоча - GigaByte B450 AORUS Pro AM4 DDR4 3200MHz OC SATA3 • Mеморија - x2 Kingston HyperX Fury Black CL16 32GB DDR4 3200MHz RGB • SSD - Kingston A2000 M.2 250GB SSD PCIe NVMe • SSD - Samsung 860 Evo 500GB SATA3 550MB/s 2.5" • CPU Cooler - DeepCooler Neptwin RGB all intel/AMD • Графичка картица - GigaByte GTX 1660 Super Gaming OC PCI-e 3.0 6GB GDDR6 192bit, Windforce 3x

Прочитај повеќе

Нарачајте онлајн со бесплатна достава низ цела Македонија Викенд акцијата трае до 16.11.2020

Прочитај повеќе

Што велат клиентите