ЈАВЕТЕ СЕ ВЕДНАШ
02 3 100 700
Кошничка0Продукт(и)

Немате продукти во вашата кошничка

Product was successfully added to your shopping cart.

Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.
Пријави грешна информација

Bundle HP Compaq Elite 8200 Tower i3/ 8GB/ 120GB+250GB/ GT1030 NEW/ W10/ Samsung 2443BW 24"

Quick Overview

Bundle HP Compaq Elite 8200 Tower i3/ 8GB/ 120GB+250GB/ GT1030 NEW/ W10/ Samsung 2443BW 24"

КОД: 946745

Достапност: Нови количини

Regular Price: 20.900 ден

Special Price 18.900 ден

ДДВ 5% (вклучено во цената)

Гаранција: 365 дена

Details

Bundle HP Compaq Elite 8200 Tower i3/ 8GB/ 120GB+250GB/ GT1030 NEW/ W10/ Samsung 2443BW 24" ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Промотивно 1 година гаранција 14 дена гаранција за враќање пари(можност за доплата за гаранција до 3 години) HP Compaq Elite 8200 Tower • Процесор : Intel® Core™ i3-2100 Processor (3M Cache, 3.10 GHz) Sandy Bridge, Dual Core • РАМ : 8GB DDR3 • SSD Диск: 120 GB (Со вградување на SSD перформансите се зголемуваат до 10 пати) • Хард Диск : 250 GB HDD • Графичка карта : Intel® HD Graphics • Надворешни портови - USB 2.0 - 10, Retea (RJ45) - 1, Microfon - 1, Audio - 1, VGA - 1, Serial port (DB9) - 1, Display port - 1 • Останато : DVD, 377 x 177 x 431, 9.3 Kg • Оперативен систем - Лиценциран Windows 10 Home Refurbished Preinstalled можност за доплата до Win10Pro • Освен фабричката OEM лиценца, компјутерите содржат дополнителна Windows 10 MAR лиценца (Microsoft Authorized Refurbisher) лиценца. Лиценцата е 100% валидна, пријавена во Microsoft и назначена во фактурата. Windows оперативниот систем е инсталиран на компјутерот заедно со основни бесплатни програми. • Windows 10 Home лиценците се валидни за корстење во КОМПАНИИ и ги имаат повеќето функционалности од Windows 10 Pro. Најголема разлика е што не може да се поврзат на големи Microsoft мрежи со Domain контролер. Детално инфо на : http://www.pcadvisor.co.uk/feature/windows/windows-10-home-vs-pro-3618710/ Samsung SyncMaster 2443BW 24" Dimensions (WxDxH) 21.9 in x 9.8 in x 17 in Display Type LCD monitor / TFT active matrix Monitor features This monitor is designed to display paper documents efficiently by rotating the screen vertically so that it can be used in a portrait mode. Aspect Ratio 16:10 Native Resolution 1920 x 1200 at 60 Hz Contrast Ratio 1000:1 / 20000:1 (dynamic) Color Support 16.7 million colors Controls & Adjustments Brightness, contrast, H/V position, sharpness, color balance, gamma correction, color temperature Horizontal Viewing Angle 170 OSD Languages English, German, French, Italian, Portuguese, Swedish, Russian, Spanish, Turkish Vertical Viewing Angle - 160 Pixel Pitch - 0.27 mm Brightness - 300 cd/m² Horizontal Refresh Rate - 75 kHz Video Bandwidth - 164 MHz Vertical Refresh Rate - 61 Hz Manufacturer - Samsung Interfaces 1 x VGA - 15 pin HD D-Sub (HD-15) 1 x DVI-D - 24+1 pin digital DVI 2 x USB 2.0 downstream - 4 pin USB Type A 1 x USB 2.0 upstream - 4 pin USB Type B Гратис: - При купување на пакет: компјутер + монитор, Подарок нови тастатура и маус А-класа означува дека уредот е во 100% исправна техничка состојба, тестирана секоја компонента посебно. Употребуван, во одлична естетска состојба со минимални видливи знаци од користење. А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни инситуции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надограба на РАМ меморија и на Хард диск Дополнителни попусти на поголеми порачки.

Additional Information

Бренд Hp
Part Number Compaq Elite 8200 Tower Домашна Училница
Гаранција 365
Процесор Intel® Core™ i3
Дијагонала 24''
RAM капацитет 8 GB
Clock Speed 3.10 GHz
HDD капацитет 250 GB
Optical Disk Type DVD-/+RW
Оперативен систем Windows 10 Home
Промоција Домашна училница, НОВО, Подарок, Попуст
SSD Капацитет 120 GB
Гејминг Да

Ознаки за продуктот

Користете празни места за одделни ознаки. Користете единечен наводник ( ') за фрази .

  1. Бидете први што ќе го коментирате производот

Оставете Ваша оценка

Како би го оцениле овој продукт? *

  1 ѕвезда 2 ѕвезди 3 ѕвезди 4 ѕвезди 5 ѕвезди
Гаранција

Најнови блог постови

Викенд цени на #RIOTORO и #Logitech Намалени цени на производи само за време на викенд - 20/21/22/23.11 гејминг компјутерски куќишта, слушалки и тастатури само во ddstore.mk!

Прочитај повеќе

• Куќиште - DeepCool MATREXX 50 ADD-RGB 4F Black ATX Midi Tower Case • Процесор - AMD Ryzen 9 3900X CPU AM4 12 cores 3.8GHz, 64MB • Напојување - Cooler Master MWE Gold 750W, 230V, 80+ • Матична Плоча - GigaByte B450 AORUS Pro AM4 DDR4 3200MHz OC SATA3 • Mеморија - x2 Kingston HyperX Fury Black CL16 32GB DDR4 3200MHz RGB • SSD - Kingston A2000 M.2 250GB SSD PCIe NVMe • SSD - Samsung 860 Evo 500GB SATA3 550MB/s 2.5" • CPU Cooler - DeepCooler Neptwin RGB all intel/AMD • Графичка картица - GigaByte GTX 1660 Super Gaming OC PCI-e 3.0 6GB GDDR6 192bit, Windforce 3x

Прочитај повеќе

Нарачајте онлајн со бесплатна достава низ цела Македонија Викенд акцијата трае до 16.11.2020

Прочитај повеќе

Што велат клиентите