Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Bundle HP Compaq Elite 8300 SFF i5/ 8GB/ 120GB + Philips 220B 22"

-25%
Нема залиха
Special Price 8.900 ден. Regular Price 11.901 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 29-02-2024
КОД: 999641
Продадено
ПРЕМИУМ РЕОБНОВЕН (како нов). 100% функционален, без видливи знаци на користење. 2 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА
Гаранција: 720 (дена)
Bundle HP Compaq Elite 8300 SFF i5/ 8GB/ 120GB + Philips 220B 22" ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Промотивно 2 години гаранција 14 дена гаранција за враќање пари (можност за доплата за гаранција до 3 години) • Процесор - Intel® Core™ i5-3470 Processor 6M Cache, 3.20 GHz up to 3.60 GHz Ivy Bridge # of Cores 4 # of Threads 4 • РАМ - 8GB DDR3 • ССД Диск - 120GB SSD • Графичка карта - Intel® HD Graphics (Можност за додавање графичка карта по желба) • Оптички уред - DVD-RW • Оперативен систем - N/A Можност за доплата за лиценциран Windows 10 LCD panel type TFT-LCD Backlight type W-LED system Panel Size 22 inch / 55.9 cm Effective viewing area 473.76 (H) x 296.1 (V) Aspect ratio 16:10 Optimum resolution 1680 x 1050 @ 60Hz Response time (typical) 5 ms Brightness 250 cd/m² Contrast ratio (typical) 1000:1 SmartContrast 20,000,000:1 Pixel pitch 0.282 x 0.282 mm Гратис: - При купување на пакет компјутер + монитор, Подарок тастатура и маус A+ Premium класа означува дека уредот е 100% функционален, во перфектна козметичка состојба (како нов), префарбан, без видливи знаци на користење и има дополнитело 2 години А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни институции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надоградба на РАМ меморија и на Хард диск Дополнителни попусти на поголеми порачки.
Спецификации
Категорија Пакет Компјутер & Монитор
Class А+ Premium refurbished
SSD Capacity 120 GB
Is Gaming No
Внатрешни порти DIMM ram slot (total banks) x 4, Free ram slot x 2, Free SATA x 2, PCI x 1, PCIEx x 1, PCIEx x16 or x8 x 2, SATA (total slots) x 4
Core Name 3th Gen. Ivy Bridge
Предни порти Headset + Mic*3plet x 1, Headset x 1, USB x 4
Задни портри DisplayPort x 1, Lan Rj-45 x 1, Line in x 1, Line Out x 1, PS/2 x 2, Serial x 1, USB 3.0 x 4, USB x 2, VGA (D-sub) x 1
Brand Hp
Type Of Operating System Без оперативен систем
Promotion Type Winter Sale, [Stock Clearance Refurbished], Подарок
Case Type SFF/Desktop
Optical Disk Type DVD-/+RW
HDD Capacity N/A
RAM Capacity 8 GB
Diagonal 22''
Processor Technology Intel® Core™ i5
Part Number Compaq Elite 8300 SFF
CPU Clock Speed: 3.60 GHz
Бренд на монитор Philips
Повеќе продукти од Hp