Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Bundle HP EliteDesk 705 G2 Tower AMD-A8/ 8GB/ 128GB/ W10/ Philips 225B 22"

Има на залиха
15.799 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 27-09-2022
КОД: 953178
Во ДДСтор магацин
A Class refurbished, 100% функционален, тестирани сите компоненти посебно, минимални козметички оштетувања и знаци на користење, 1 година гаранција
Гаранција: 365 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

Bundle HP EliteDesk 705 G2 Tower AMD-A8/ 8GB/ 128GB/ W10/ Philips 225B 22" ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Промотивно 2 години гаранција 14 дена гаранција за враќање пари (можност за доплата за гаранција до 3 години) • • HP EliteDesk 705 G2 Tower • • • Процесор - 6th Gen AMD A8-8650B APU, # of CPU Cores 4, Base Clock 3200 MHz Up to 3900 MHz • РАМ - 8GB DDR3 • ССД Диск - 128GB SSD • Oптички уред - DVD • Графичка карта - Intel® HD Graphics (Можност за додавање графичка карта по желба) • Оперативен систем - Лиценциран Windows 10 Refurbished Preinstalled можност за доплата до Win10Pro • • Philips Brilliance 225B 22" Speakers • • Size 22 inches Resolution 1680x1050 Aspect Ratio 16:10 Pixel pitch 0.282 Panel technology TN Viewing angles (10:1 contrast) H: 170° V: 160° Response time 5ms G2G Max vertical refresh 75Hz VGA - 1 DVI - 1 Освен фабричката OEM лиценца, компјутерите содржат дополнителна Windows 10 MAR лиценца (Microsoft Authorized Refurbisher) лиценца. Лиценцата е 100% валидна, пријавена во Microsoft и назначена во фактурата. Windows оперативниот систем е инсталиран на компјутерот заедно со сите адекватни драјвери. *Windows 10 Home лиценците се валидни за корстење во КОМПАНИИ и ги имаат повеќето функционалности од Windows 10 Pro. Најголема разлика е што не може да се поврзат на големи Microsoft мрежи со Domain контролер. Детално инфо на : http://www.pcadvisor.co.uk/feature/windows/windows-10-home-vs-pro-3618710/ Гратис: - При купување на пакет компјутер + монитор, Подарок нови тастатура и маус А-класа означува дека уредот е во 100% исправна техничка состојба, тестирана секоја компонента посебно. Употребуван, во одлична естетска состојба со минимални видливи знаци од користење. А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни институции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надоградба на РАМ меморија и на Хард диск Дополнителни попусти на поголеми порачки.
Спецификации
Категорија Пакет Компјутер & Монитор
Optical Disk Type DVD-/+RW
Brand Hp
Задни портри DisplayPort x 2, Lan Rj-45 x 1, Line in x 1, Line Out x 1, PS/2 x 2, Serial x 1, USB 3.0 x 2, USB x 4, VGA (D-sub) x 1
Предни порти Headset + Mic*3plet x 1, Headset x 1, USB 3.0 x 2, USB x 2
Core Name 6th Gen Steamroller
Class A Class Refurbished
Is Gaming No
SSD Capacity 128 GB
Promotion Type [Stock Clearance Refurbished]
Type Of Operating System Windows 10
Clock Speed: 3.20 GHz
HDD Capacity N/A
RAM Capacity 8 GB
Diagonal 22''
Processor Technology AMD® A-Series
Part Number EliteDesk 705 G2
Case Type Tower
Внатрешни порти DIMM ram slot (total banks) x 4, Free ram slot x 2, Free SATA x 1, PCIEx x 2, PCIEx x16 or x8 x 2, SATA (total slots) x 3
Write Your Own Review
You're reviewing:Bundle HP EliteDesk 705 G2 Tower AMD-A8/ 8GB/ 128GB/ W10/ Philips 225B 22"
Повеќе продукти од Hp