ЈАВЕТЕ СЕ ВЕДНАШ
02 3 100 700
Кошничка0Продукт(и)

Немате продукти во вашата кошничка

Product was successfully added to your shopping cart.

Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.
Пријави грешна информација

Bundle HP EliteDesk 800 G1 Mini PC i5/ 8GB/ 240GB/ W10/ Lenovo LT2452p 24"

Quick Overview

A Class Refurbished - 1 годинa гаранција


HP EliteDesk 800 G1 Mini PC + Lenovo LT2452p 24" Домашна Училница/Канцеларија
Гратис: Нови тастатура и маус
Intel® Core™ i5-4570T Processor (4M Cache, 2.90GHz up to 3.60 GHz)
8GB DDR3
240GB SSD
DVD-RW
Intel® HD Graphics
Лиценциран Windows 10 Home Refurbished Preinstalled

КОД: 945615

Достапност: Во ДДСтор магацин

Regular Price: 21.101 ден

Special Price 18.493 ден

ДДВ 5% (вклучено во цената)

Гаранција: 365 дена

Details

Bundle HP EliteDesk 800 G1 Mini PC i5/ 8GB/ 240GB/ W10/ Lenovo LT2452p 24" Гратис - Нови тастатура и маус ➤➤HP EliteDesk 800 G1 Mini PC • Процесор - Intel® Core™ i5-4570T Processor (4M Cache, 2.90 GHz up to 3.60 GHz) Dual Core 4th gen • РАМ - 8GB DDR3 • SSD Диск - 240GB SATA (Можност доплата за надограба/промена SSD. Со вградување на SSD перформансите се зголемуваат до 10 пати) • Графичка карта - Intel® HD Graphics (можност за додавање графичка карта по желба) • Надворешни портови - 3.5 mm headphone output and microphone jacks, (2) USB 3.0 ports; one port with Fast Charge technology; (4) USB 3.0 ports, (1) VGA video port, (2) DisplayPort with multistream video ports, (1) RJ-45 network connector, 3.5 mm audio out jack. • Тежина - 1.3кг • Димензии - 175 x 34 x 177 mm • Оперативен систем - Лиценциран Windows 10 Home Refurbished Preinstalled можност за доплата до Win10Pro ➤➤Lenovo ThinkVision LT2452p 24" 24" Lenovo ThinkVision LT2452p Monitor General Features: Display size: 24-inch Type: eIPS panel Resolution: 1920 x 1200 White LED backlight Aspect ratio: 16:10 Brightness: 300 cd/m2 Contrast ratio: 1000:1 View angles: 178 degrees/178 degrees Respond time: 7ms (GtG) Stand: lift, tilt, swivel and pivot VESA mount: 100 x 100 mm Connectors: One (1) DisplayPort One (1) DVI port One (1) VGA port Power Adapter Specifications: Input: 100-240V, 50/60Hz Unit Dimensions: 15.4 x 22.0 x 10.1-inches (H x W x D) Weight: 8.6 lbs. • Освен фабричката OEM лиценца, компјутерите содржат дополнителна Windows 10 MAR лиценца (Microsoft Authorized Refurbisher) лиценца. Лиценцата е 100% валидна, пријавена во Microsoft и назначена во фактурата. Windows оперативниот систем е инсталиран на компјутерот заедно со основни бесплатни програми. • Windows 10 Home лиценците се валидни за корстење во КОМПАНИИ и ги имаат повеќето функционалности од Windows 10 Pro. Најголема разлика е што не може да се поврзат на големи Microsoft мрежи со Domain контролер. Детално инфо на : http://www.pcadvisor.co.uk/feature/windows/windows-10-home-vs-pro-3618710/ Гратис: Нови тастатура и маус А-класа означува дека уредот е во 100% исправна техничка состојба, тестирана секоја компонента посебно. Употребуван, во одлична естетска состојба со минимални видливи знаци од користење. А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање. Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување. А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни инситуции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување. Можност за надограба на РАМ меморија и на Хард диск Дополнителни попусти на поголеми порачки.

Additional Information

Бренд Hp
Part Number EliteDesk 800 G1 Mini Домашна Канцеларија/Училница
Гаранција 365
Процесор Intel® Core™ i5
Дијагонала 24''
RAM капацитет 8 GB
Clock Speed 2.90 GHz
Optical Disk Type No OD
Оперативен систем Windows 10 Home
Промоција Black Friday, Домашна канцеларија, Домашна училница, Најпродавани, Подарок, Попуст, Распродажба
SSD Капацитет 240 GB
Гејминг Не

Ознаки за продуктот

Користете празни места за одделни ознаки. Користете единечен наводник ( ') за фрази .

  1. Бидете први што ќе го коментирате производот

Оставете Ваша оценка

Како би го оцениле овој продукт? *

  1 ѕвезда 2 ѕвезди 3 ѕвезди 4 ѕвезди 5 ѕвезди
Гаранција

Најнови блог постови

Нови количини на HP, LENOVO и DELL работни станици со моќни Xeon процесори, Quadro графички, ECC RAM меморија и SSD диск!  Модели со ЛИЦЕНЦИРАН WINDOWS 10

Прочитај повеќе

BLACK FRIDAY Распродажба на мини и микро лиценцирани бренд компјутери, сервери и работни станици, гејминг компјутери со нови GTX графички картички, ??????? и A class ??????????? до 2 години гаранција.

Прочитај повеќе

Викенд цени на #RIOTORO и #Logitech Намалени цени на производи само за време на викенд - 20/21/22/23.11 гејминг компјутерски куќишта, слушалки и тастатури само во ddstore.mk!

Прочитај повеќе

Што велат клиентите