Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

Bundle Lenovo ThinkCentre M93p Tower i5/ 6GB/ 2TB/ Samsung S24A450BW 24"

-22%
Има на залиха
Special Price 10.800 ден. Regular Price 13.900 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 29-02-2024
КОД: 956665
Во ДДСтор магацин
ПРЕМИУМ РЕОБНОВЕН (како нов). 100% функционален, без видливи знаци на користење. 2 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА
Гаранција: 720 (дена)
Bundle Lenovo ThinkCentre M93p Tower i5/ 6GB/ 2TB/ Samsung S24A450BW 24" ➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters ➤ А класа - refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите Промотивно 2 години гаранција 14 дена гаранција за враќање пари • • Lenovo ThinkCentre M93p Tower • Процесор - Intel® Core™ i5-4570 Processor 6M Cache, 3.20 GHz up to 3.60 GHz Haswell # of Cores 4 # of Threads 4 • РАМ - 6GB DDR3 • HDD Диск - 2TB HDD 3,5" (Можност доплата за надограба/промена SSD. Со вградување на SSD перформансите се зголемуваат до 10 пати) • Oптички уред - N/A • Графичка карта - Интегрирана Intel HD • Оперативен систем : N/A можност за доплата за лиценциран Windows 10 • • Samsung SyncMaster S24A450BW - with stand 24" Ultra-Slim Design Breakthrough Picture Quality with LED Technology Save up to 40% Energy Perfect from Every Angle with Magic Angle Specifications 1920 x 1200 Resolution - 16:10 Aspect Ratio - 5 ms Fast Response VGA - 1 DVI - 1 A+ Premium класа означува дека уредот е во 100% исправна техничка состојба, тестирана секоја компонента посебно. Употребуван, во одлична естетска состојба со минимални видливи знаци од користење. Компјутерите се увезени од ЕУ и се High-End модели од најпознатите светски брендови HP, Dell, Fujitsu, Lenovo и се најчесто се предходно малку користени во одлични услови, најчсто во банки и во јавни институции.
Спецификации
Категорија Пакет Компјутер & Монитор
Class А+ Premium refurbished
SSD Capacity N/A
Is Gaming No
Внатрешни порти DIMM ram slot (total banks) x 8, Free ram slot x 4, PCIEx x 3, PCIEx x16 or x8 x 2
Core Name 4th Gen. Haswell
Предни порти Headset x 1, USB 3.0 x 4
Задни портри DisplayPort x 2, Lan Rj-45 x 1, Line in x 1, Line Out x 1, Serial x 2, USB 3.0 x 4, USB x 2, VGA (D-sub) x 1
Brand LENOVO
Type Of Operating System Без оперативен систем
Promotion Type Winter Sale, [Stock Clearance Refurbished], Подарок
Case Type Tower
Optical Disk Type No OD
HDD Capacity 2 TB
RAM Capacity 6 GB
Diagonal 24''
Processor Technology Intel® Core™ i5
Part Number ThinkCentre M93p
CPU Clock Speed: 3.20 GHz
Бренд на монитор Samsung