Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

CORSAIR Force Series™ MP510 240GB M.2 SSD NVM

Има на залиха
3.498 ден.
ДДВ 18% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 26-09-2022
КОД: 990282
1-3 дена
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

SSD CORSAIR Force MP510 240GB/M.2/NVM The CORSAIR Force MP510 NVMe PCIe Gen3 x4 M.2 SSD provides extreme storage performance with blazing fast read speeds of up to 3,480MB/sec. SSD Unformatted Capacity 240 GB SSD Smart Support Yes Weight 0.055kg SSD Interface PCIe Gen 3.0 x4 SSD Max Sequential Read CDM Up to 3,100MB/s SSD Max Sequential Write CDM Up to 1,050MB/s Max Random Write QD32 IOMeter Up to 240K IOPS Max Random Read QD32 IOMeter Up to 180K IOPS Form Factor M.2 2280 Dimensions 80mm x 22mm x 3mm Application Consumer Client Weight 0.0082 NAND Technology 3D TLC NAND Voltage 3.3V, +/- 5% Endurance 400TBW TBW 400 MTBF 1,800,000 Hours DEVSLP L1.2 < 2mW Encryption AES 256-bit Encryption Storage Temperature -40°C to +85°C SSD Operating Temperature 0°C to +70°C SSD Shock 1500 G Storage Humidity 93% RH (40° C) Operating Humidity 90% RH (40° C) Vibration 20Hz~80Hz/1.52mm, 80Hz~2000Hz/20G
Спецификации
Категорија SSD дискови
Part Number CSSD-F240GBMP510
Brand Corsair
Write Your Own Review
You're reviewing:CORSAIR Force Series™ MP510 240GB M.2 SSD NVM
Повеќе продукти од Corsair