ЈАВЕТЕ СЕ ВЕДНАШ
02 3 100 700
Кошничка0Продукт(и)

Немате продукти во вашата кошничка

Product was successfully added to your shopping cart.

AMD Ryzen™ 5 3600X Box, MAX Boost 4,4GHz 6xCore 32MB

Quick Overview

AMD Ryzen™ 5 3600X Box, MAX Boost 4,4GHz 6xCore 32MB

КОД: 934945

Достапност: Прашај

12.957 ден

ДДВ 5% (вклучено во цената)

Гаранција: 1050 дена

Details

# of CPU Cores - 6 # of Threads - 12 Base Clock - 3.8GHz Max Boost Clock - 4.4GHz Total L1 Cache - 64KB Total L2 Cache - 3MB Total L3 Cache - 32MB Unlocked - Yes CMOS - TSMC 7nm FinFET Package - AM4 PCI Express® Version - PCIe 4.0 x16 Thermal Solution (PIB) - Wraith Spire Thermal Solution (MPK) - Wraith Spire Default TDP / TDP - 95W Max Temps - 95°C System Memory Specification - 3200MHz System Memory Type - DDR4 Memory Channels - 2

Additional Information

Бренд AMD
Part Number NULL
Гаранција 1050
Socket AMD® АМ4
Processor Technology AMD® Ryzen™5
CPU Cores # 6 Core
Packing Box
Clock Speed 3.80 GHz
Core Name Matisse
Max Turbo Frequency 4.40 GHz

Ознаки за продуктот

Користете празни места за одделни ознаки. Користете единечен наводник ( ') за фрази .

  1. Бидете први што ќе го коментирате производот

Оставете Ваша оценка

Како би го оцениле овој продукт? *

  1 ѕвезда 2 ѕвезди 3 ѕвезди 4 ѕвезди 5 ѕвезди
Гаранција

Најнови блог постови

Моќност на дланка!
Нови количини лиценциран мини компјутер
HP EliteDesk 800 G1 Mini PC
A Class Refurbished

Continue reading

Прочитај повеќе

Кога зборуваме за Android таблет, сите знаеме дека најдоброто нешто во оваа област се Nexus таблетите. Во следнава статија ќе ги разгледаме предностите и недостатоците на Nexus 10 таблетот на Google

Continue reading

Прочитај повеќе

Кога купуваме нов монитор освен квалитетот на сликата и големината, пожелно е мониторите да имаат и други функциналности и повеќето од нив се наоѓаат на телото од мониторотВакво тело најчесто се наоѓа на полупрофесионални и професионални серии на монитори

Прочитај повеќе

Што велат клиентите