ЈАВЕТЕ СЕ ВЕДНАШ
02 3 100 700
Кошничка0Продукт(и)

Немате продукти во вашата кошничка

Product was successfully added to your shopping cart.

Intel® Celeron® G4920 Coffee Lake Dual Core 3.2GHz LGA 1151 2MB BOX

Quick Overview

Intel® Celeron® G4920 Coffee Lake Dual Core 3.2GHz LGA 1151 2MB BOX

КОД: 934044

Достапност: Нема залиха

2.911 ден

ДДВ 5% (вклучено во цената)

Гаранција: 1080 дена

Details

CPU Intel Celeron G4920 Coffee Lake Dual Core 3.2GHz LGA 1151 2MB BOX Mfr Part Number: BX80684G4920 Model: Intel Celeron Processor G4920 Core Name: Coffee Lake Core Count: 2 Thread Count: 2 Clock Speed: 3.2 GHz SmartCache: 2 MB DMI3: 8.0 GT/s Lithography: 14 nm Socket: LGA 1151 Thermal Design Power: 54 W Memory Type: DDR4-2400 Processor Graphics: Intel UHD Graphics 610 Graphics Base Frequency: 350.00 MHz Graphics Max Dynamic Frequency: 1.05 GHz Max CPU Configuration: 1 Advanced Technologies: Intel Virtualization Technology (VT-x) Intel Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d) Intel VT-x with Extended Page Tables (EPT) Intel 64 Instruction Set 64-bit Instruction Set Extensions - Intel SSE4.1, Intel SSE4.2 Idle States Enhanced Intel SpeedStep Technology Thermal Monitoring Technologies Intel AES New Instructions Secure Key Intel Software Guard Extensions (Intel SGX)

Additional Information

Бренд Intel
Part Number G4920BOX
Гаранција 1080
Socket Intel® 1151
Processor Technology Intel® Celeron®
CPU Cores # 2 Core
Packing Box
Clock Speed 3.20 GHz
Core Name Coffee Lake
Max Turbo Frequency 3.20 GHz

Ознаки за продуктот

Користете празни места за одделни ознаки. Користете единечен наводник ( ') за фрази .

  1. Бидете први што ќе го коментирате производот

Оставете Ваша оценка

Како би го оцениле овој продукт? *

  1 ѕвезда 2 ѕвезди 3 ѕвезди 4 ѕвезди 5 ѕвезди
Гаранција

Најнови блог постови

Моќност на дланка!
Нови количини лиценциран мини компјутер
HP EliteDesk 800 G1 Mini PC
A Class Refurbished

Continue reading

Прочитај повеќе

Кога зборуваме за Android таблет, сите знаеме дека најдоброто нешто во оваа област се Nexus таблетите. Во следнава статија ќе ги разгледаме предностите и недостатоците на Nexus 10 таблетот на Google

Continue reading

Прочитај повеќе

Кога купуваме нов монитор освен квалитетот на сликата и големината, пожелно е мониторите да имаат и други функциналности и повеќето од нив се наоѓаат на телото од мониторотВакво тело најчесто се наоѓа на полупрофесионални и професионални серии на монитори

Прочитај повеќе

Што велат клиентите