Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

DD-64, Core™ i3-10100/ 8GB/ 120GB/ Intel HD 630

Има на залиха
Special Price 18.701 ден. Regular Price 19.700 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 24-12-2021
КОД: 904784
1-3 дена
Гаранција: 1080 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

Можност за замена на било која компонента по ваша желба. Дополнителен попуст за купување монитор и принтер со секоја конфигурација. • Матична плоча - Motherboard H410M Socket 1200 • Процесор - Intel Core i3-10100 Quad 3.6GHz 6MB • Меморија - RAM 8GB DDR4 2666Mhz • Графичка карта - Integrated Intel Graphics 630 • SSD диск - SSD 120GB SATA3 • Куќиште - Case ATX Midi Tower Case W/700W • Оптички уред - DVD RW Black SATA • Гратис - тастатура и маус *Компјутерите доаѓаат без инсталиран оперативен систем ✓ Совет при избор на компоненти ✓ Проверка на компатибилност на компоненти ✓ Вградување и инсталација на компонентите ✓ High Performance термална паста ✓ Професионален cable management ✓ Стрес тест и QA на сите компоненти Оваа услуга чини 3500 денари, а е бесплатна за сите ДД и Custom Build конфигурации.
Спецификации
Категорија ДД Конфигурации
Clock Speed: 3.60 GHz
Processor Technology Intel® Core™ i3
RAM Capacity 8 GB
HDD Capacity N/A
GPU Brand Intel® HD
GPU Model Intel® HD
SSD Capacity 120 GB
Is Gaming No
Core Name 10th Gen. Comet Lake
Max Turbo Frequency: up to 4.30 GHz
Brand DDCom
Promotion Type XMAS Sale
Part Number DD-64
Write Your Own Review
You're reviewing:DD-64, Core™ i3-10100/ 8GB/ 120GB/ Intel HD 630
Повеќе продукти од DDCom