Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

DD ARMOR i7 12th GEN/ 16GB/ 1TB SSD/ RTX 3050 GDDR6

Има на залиха
96.200 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 29-06-2022
КОД: 988793
1-3 дена
Гаранција: 1080 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

Можност за замена на било која компонента по ваша желба. Дополнителен попуст за купување монитор и принтер со секоја конфигурација. • Матична Плоча - MB Gigabyte Z690 UD DDR4 LGA1700 5333MHz • Процесор - CPU Intel Core i7-12700K Alder Lake 12-Core • Меморија - DIMM 16GB DDR4 3600MHz • Кулер - COOLERS CPU BE QUIET! SHADOW ROCK SLIM 2, Intel 1200/ 2066/ 1150/ 1151/ 1155/ 2011(-3) Square ILM, AMD AM4 / AM3(+), TDP 160W • Графичка - GigaByte 8GB, GeForce RTX 3050 Gaming OC, GDDR6 • Куќиште - MSI ARMOR V710 • Напојување - PSU 700W Deepcool DA700N 80Plus Bronze Black • SSD Диск - SSD 1TB Samsung 980 PRO M.2 NVMe • HDD Диск - • ПОДАРОК - Gaming set ELITE C500 *Компјутерите доаѓаат без инсталиран оперативен систем ✓ Совет при избор на компоненти ✓ Проверка на компатибилност на компоненти ✓ Вградување и инсталација на компонентите ✓ High Performance термална паста ✓ Професионален cable management ✓ Стрес тест и QA на сите компоненти Оваа услуга чини 3500 денари, а е бесплатна за сите ДД и Custom Build конфигурации.
Спецификации
Категорија ДД Конфигурации
Is Gaming Yes
GPU Model N/A
SSD Capacity 1 TB
GPU Brand nVidia® GeForce™
Core Name N/A
Max Turbo Frequency: up to N/A
Brand DDCom
Promotion Type Подарок
HDD Capacity N/A
Clock Speed: N/A
Processor Technology Intel® Core™ i7
Part Number DD ARMOR i7 12th GEN
RAM Capacity 16 GB
Write Your Own Review
You're reviewing:DD ARMOR i7 12th GEN/ 16GB/ 1TB SSD/ RTX 3050 GDDR6
Повеќе продукти од DDCom