Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

DD-Gamer Basic AMD Ryzen™5 1600/ 8GB/ 240GB/ GT1030 2GB

Има на залиха
Special Price 27.700 ден. Regular Price 29.199 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 24-12-2021
КОД: 908208
1-3 дена
Гаранција: 1080 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

Можност за замена на било која компонента по ваша желба. Дополнителен попуст за купување монитор и принтер со секоја конфигурација. • Матична Плоча - Motherboard AMD B450M Socket AM4 • Процесор - AMD Ryzen 5 1600 3.2GHz AM4 19MB • Меморија - RAM 8GB DDR4 2666Mhz • Графичка - GPU Gforce GT1030 2GB • Кукиште - Case ATX Gaming Case W/O PSU • Напојување - PSU 500W RealPower • SSD Диск - SSD 240GB SATA3 • Гратис - тастатура и маус *Компјутерите доаѓаат без инсталиран оперативен систем ✓ Совет при избор на компоненти ✓ Проверка на компатибилност на компоненти ✓ Вградување и инсталација на компонентите ✓ High Performance термална паста ✓ Професионален cable management ✓ Стрес тест и QA на сите компоненти Оваа услуга чини 3500 денари, а е бесплатна за сите ДД и Custom Build конфигурации.
Спецификации
Категорија ДД Конфигурации
Clock Speed: 4.20 GHz
Processor Technology AMD® Ryzen™5
RAM Capacity 8 GB
HDD Capacity N/A
GPU Brand nVidia® GeForce™
GPU Model GT 1030
SSD Capacity 240 GB
Is Gaming Yes
Core Name Zen Raven Ridge
Max Turbo Frequency: up to 4.20 GHz
Brand DDCom
Promotion Type XMAS Sale
Part Number DD-Gamer Basic AMD
Write Your Own Review
You're reviewing:DD-Gamer Basic AMD Ryzen™5 1600/ 8GB/ 240GB/ GT1030 2GB
Повеќе продукти од DDCom