ЈАВЕТЕ СЕ ВЕДНАШ
02 3 100 700
Кошничка0Продукт(и)

Немате продукти во вашата кошничка

Product was successfully added to your shopping cart.

Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.
Пријави грешна информација

DD-Gamer Gen.9, Core™ i5/ 8GB/ 240GB/ GTX1650 4GB

Quick Overview


Core i5-9400F
DDR4 8GB
240GB SSD
GTX 1650 4GB

КОД: 904786

Достапност: Прашај

Regular Price: 30.350 ден

Special Price 29.000 ден

ДДВ 5% (вклучено во цената)

Гаранција: 1080 дена

Details

DD-Gamer Gen.9, Intel® Core™ i5-9400F, 8GB RAM, GTX 1650 4GB, 240GB SSD Можност за замена на било која компонента по ваша желба. Дополнителен попуст за купување монитор и принтер со секоја конфигурација. • Матична Плоча - Motherboard H310M Socket 1151 • Процесор - Intel Core i5-9400F (9M Cache, 2.90 GHz) • Меморија - RAM 8GB DDR4 2666Mhz • Графичка - GPU GeForce GTX 1650 4GB • Кукиште - Case ATX Gaming Case W/O PSU • Напојување - PSU 500W RealPower • SSD Диск - SSD 240GB SATA3 • Гратис - тастатура и маус *Компјутерите доаѓаат без инсталиран оперативен систем ✓ Совет при избор на компоненти ✓ Проверка на компатибилност на компоненти ✓ Вградување и инсталација на компонентите ✓ High Performance термална паста ✓ Професионален cable management ✓ Стрес тест и QA на сите компоненти Оваа услуга чини 3500 денари, а е бесплатна за сите ДД и Custom Build конфигурации.

Additional Information

Бренд DDCom
Part Number DD-Gamer Gen.9
Процесор Intel® Core™ i5
RAM капацитет 8 GB
GPU Бренд nVidia® GeForce™
Промоција Најпродавани, Попуст
Clock Speed 2.90 GHz
GPU Model GTX 1650
Core Name Coffee Lake
SSD Капацитет 240 GB
Max Turbo Frequency 4.10 GHz
Гаранција 1080
Гејминг Да

Ознаки за продуктот

Користете празни места за одделни ознаки. Користете единечен наводник ( ') за фрази .

  1. Бидете први што ќе го коментирате производот

Оставете Ваша оценка

Како би го оцениле овој продукт? *

  1 ѕвезда 2 ѕвезди 3 ѕвезди 4 ѕвезди 5 ѕвезди
Гаранција

Најнови блог постови

Викенд акција WeLoveWeekends   Викенд попуст на Xiaomi Mi 4К SMART телевизори. Ограничени количини! Нарачајте онлајн со ПОПУСТ и БЕСПЛАТНА достава низ цела Македонија од 05 до 08.03

Прочитај повеќе

Неделна TP-Link акција до 10.03! Моќни TP-LINK Archer рутери со широк опсег на покривање, стабилни и брзи. WiFi екстендери, WIFI антени и access points, моќни надворешни WiFi антени и пристапни точки за поврзување на блиски објекти, паметни WiFi камери, smarthome. Професионални TP-LINK свичови со можност за вградување во рек ормар Бесплатна достава низ цела Македонија!

Прочитај повеќе

Февруарска акција - попуст на refurbished лаптоп компјутери + подарок безжично MS глувче и лиценциран Windows 10. Професионални бизнис серии со моќни Core i5 и i7 процесори 5th, 6th и 7th генерација, забрзани со SSD.

Прочитај повеќе

Што велат клиентите