ЈАВЕТЕ СЕ ВЕДНАШ
02 3 100 700
Кошничка0Продукт(и)

Немате продукти во вашата кошничка

Product was successfully added to your shopping cart.

DD-Gamer Lite Intel® Core™ i3-9100F, 8GB RAM, GTX 1050 OC, 1TB HDD + 120GB SSD

Quick Overview

DD-Gamer Lite Intel® Core™ i3-9100F, 8GB RAM, GTX 1050 OC, 1TB HDD + 120GB SSD

КОД: 697784

Достапност: 48 часа

Regular Price: 26.734 ден

Special Price 25.600 ден

ДДВ 5% (вклучено во цената)

Гаранција: 1080 дена

Details

Можност за замена на било која компонента по ваша желба. Дополнителен попуст за купување монитор, принтер или ссд со секоја конфигурација. • Матична Плоча - Motherboard H310M Socket 1151 • Процесор - Intel Core i3-9100F (6M Cache, 3.60 GHz) • Меморија - RAM 8GB DDR4 2666Mhz • Графичка - PCX GeForce GTX 1050 2GB GDDR5 • Кукиште - Case ATX Gaming Case W/O PSU • Напојување - PSU 500W RealPower • Кулер за Процесор - CPU Cooler Intel Stock • SSD Диск - SSD 120GB SATA3 • Хард Диск - HDD 1TB SATA3 • Гратис - тастатура и маус ✓ Совет при избор на компоненти ✓ Проверка на компатибилност на компоненти ✓ Вградување и инсталација на компонентите ✓ High Performance термална паста ✓ Професионален cable management ✓ Стрес тест и QA на сите компоненти ✓ Инсталација на оперативен систем и драјвери (опционално, важи само за лиценциран софтвер) Оваа услуга чини 3500 денари, а е бесплатна за сите ДД и Custom Build конфигурации.

Additional Information

Бренд DDCom
Part Number DD-Gamer Lite
Processor Technology Intel® Core™ i3
RAM капацитет 8 GB
GPU Brand nVidia® GeForce™
Промоција Бесплатна достава, Гејмер, Попуст
Clock Speed 3.60 GHz
HDD капацитет 1 TB
GPU Model GTX 1050
Core Name Coffee Lake
SSD Capacity 120 GB
Max Turbo Frequency 4.20 GHz
Гаранција 1080

Ознаки за продуктот

Користете празни места за одделни ознаки. Користете единечен наводник ( ') за фрази .

  1. Бидете први што ќе го коментирате производот

Оставете Ваша оценка

Како би го оцениле овој продукт? *

  1 ѕвезда 2 ѕвезди 3 ѕвезди 4 ѕвезди 5 ѕвезди
Гаранција

Најнови блог постови

Моќност на дланка!
Нови количини лиценциран мини компјутер
HP EliteDesk 800 G1 Mini PC
A Class Refurbished

Continue reading

Прочитај повеќе

Кога зборуваме за Android таблет, сите знаеме дека најдоброто нешто во оваа област се Nexus таблетите. Во следнава статија ќе ги разгледаме предностите и недостатоците на Nexus 10 таблетот на Google

Continue reading

Прочитај повеќе

Кога купуваме нов монитор освен квалитетот на сликата и големината, пожелно е мониторите да имаат и други функциналности и повеќето од нив се наоѓаат на телото од мониторотВакво тело најчесто се наоѓа на полупрофесионални и професионални серии на монитори

Прочитај повеќе

Што велат клиентите