ЈАВЕТЕ СЕ ВЕДНАШ
02 3 100 700
Кошничка0Продукт(и)

Немате продукти во вашата кошничка

Product was successfully added to your shopping cart.

Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.
Пријави грешна информација

DD-Gamer Pro AMD Ryzen ™ 5/ 2x8GB/ 1TB+120GB/ GTX1660 6GB

Quick Overview


Ryzen 5 3600
DDR4 2x8GB
1TB + 120GB SSD
GTX 1660 6GB

КОД: 925865

Достапност: 48 часа

Regular Price: 44.633 ден

Special Price 42.500 ден

ДДВ 5% (вклучено во цената)

Гаранција: 1080 дена

Details

DD-Gamer Pro AMD Ryzen ™ 5 3600, 2x8GB RAM, GTX 1660 6GB, 1TB HDD, 120GB SSD Можност за замена на било која компонента по ваша желба. Дополнителен попуст за купување монитор, принтер или ссд со секоја конфигурација. • Матична плоча - Motherboard AMD B450M Socket AM4 • Процесор - CPU AMD Ryzen 5 3600 Six-Core 3.6GHz • Меморија - RAM DDR4 2x8GB 2666MHz • Графичка карта - nVidia GTX 1660 6GB • Хард диск - HDD 1TB SATA3 • ССД Диск - SSD 120GB SATA3 • Куќиште - Case ATX Midi Tower Case W/O PSU • Напојување - PSU 600W RealPower • Кулер за Процесор - Cooler Wraith Spire • Гратис - тастатура и маус ✓ Совет при избор на компоненти ✓ Проверка на компатибилност на компоненти ✓ Вградување и инсталација на компонентите ✓ High Performance термална паста ✓ Професионален cable management ✓ Стрес тест и QA на сите компоненти ✓ Инсталација на оперативен систем и драјвери (опционално, важи само за лиценциран софтвер) Оваа услуга чини 3500 денари, а е бесплатна за сите ДД и Custom Build конфигурации.

Additional Information

Бренд DDCom
Part Number DD-Gamer Pro AMD Ryzen
Процесор AMD® Ryzen™5
RAM капацитет 16 GB
GPU Бренд nVidia® GeForce™
Промоција Најпродавани, Попуст
Clock Speed 3.40 GHz
HDD капацитет 1 TB
GPU Model GTX 1660
Core Name Pinnacle Ridge
SSD Капацитет 120 GB
Max Turbo Frequency 3.90 GHz
Гаранција 1080
Гејминг Да

Ознаки за продуктот

Користете празни места за одделни ознаки. Користете единечен наводник ( ') за фрази .

  1. Бидете први што ќе го коментирате производот

Оставете Ваша оценка

Како би го оцениле овој продукт? *

  1 ѕвезда 2 ѕвезди 3 ѕвезди 4 ѕвезди 5 ѕвезди
Гаранција

Најнови блог постови

Викенд цени на #RIOTORO и #Logitech Намалени цени на производи само за време на викенд - 20/21/22/23.11 гејминг компјутерски куќишта, слушалки и тастатури само во ddstore.mk!

Прочитај повеќе

• Куќиште - DeepCool MATREXX 50 ADD-RGB 4F Black ATX Midi Tower Case • Процесор - AMD Ryzen 9 3900X CPU AM4 12 cores 3.8GHz, 64MB • Напојување - Cooler Master MWE Gold 750W, 230V, 80+ • Матична Плоча - GigaByte B450 AORUS Pro AM4 DDR4 3200MHz OC SATA3 • Mеморија - x2 Kingston HyperX Fury Black CL16 32GB DDR4 3200MHz RGB • SSD - Kingston A2000 M.2 250GB SSD PCIe NVMe • SSD - Samsung 860 Evo 500GB SATA3 550MB/s 2.5" • CPU Cooler - DeepCooler Neptwin RGB all intel/AMD • Графичка картица - GigaByte GTX 1660 Super Gaming OC PCI-e 3.0 6GB GDDR6 192bit, Windforce 3x

Прочитај повеќе

Нарачајте онлајн со бесплатна достава низ цела Македонија Викенд акцијата трае до 16.11.2020

Прочитај повеќе

Што велат клиентите