Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

DD-Gamer Gen.10 Core™ i5-10400F/ 8GB/ 240GB/ GTX 1650 4GB

Има на залиха
Special Price 43.200 ден. Regular Price 45.400 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 24-12-2021
КОД: 925867
1-3 дена
Гаранција: 1080 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

Можност за замена на било која компонента по ваша желба. Дополнителен попуст за купување монитор и принтер со секоја конфигурација. • Матична плоча - Motherboard H410M LGA1200 • Процесор - Intel Core i5-10400F Six Core 2.9GHz LGA 1200 12MB • Меморија - RAM DDR4 8GB 2666MHz • Графичка карта - GPU GeForce GTX 1650 4GB • Хард диск - Н/А • ССД Диск - SSD 240GB SATA3 • Куќиште - Case ATX Midi Tower Case W/O PSU • Напојување - PSU 500W RealPower • Кулер за Процесор - CPU Cooler Intel Stock • Гратис - тастатура и маус *Компјутерите доаѓаат без инсталиран оперативен систем ✓ Совет при избор на компоненти ✓ Проверка на компатибилност на компоненти ✓ Вградување и инсталација на компонентите ✓ High Performance термална паста ✓ Професионален cable management ✓ Стрес тест и QA на сите компоненти Оваа услуга чини 3500 денари, а е бесплатна за сите ДД и Custom Build конфигурации.
Спецификации
Категорија ДД Конфигурации
Clock Speed: 2.90 GHz
Processor Technology Intel® Core™ i5
RAM Capacity 8 GB
HDD Capacity N/A
GPU Brand nVidia® GeForce™
GPU Model GTX 1650
SSD Capacity 240 GB
Is Gaming Yes
Core Name 10th Gen. Comet Lake
Max Turbo Frequency: up to 4.30 GHz
Brand DDCom
Promotion Type XMAS Sale
Part Number DD-Gamer Gen.10
Write Your Own Review
You're reviewing:DD-Gamer Gen.10 Core™ i5-10400F/ 8GB/ 240GB/ GTX 1650 4GB
Повеќе продукти од DDCom