Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

DD Light Box Intel i5 10th gen/ 8GB/ 1TB HDD+500GB SSD/ RTX 3050 GDDR6

Има на залиха
58.400 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 29-06-2022
КОД: 988782
1-3 дена
Гаранција: 1080 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

Можност за замена на било која компонента по ваша желба. Дополнителен попуст за купување монитор и принтер со секоја конфигурација. • Матична Плоча - GIGABYTE MB B560M Gaming • Процесор - Intel Processor Core i5-10400F • Меморија - Kingmax RAM DDR4 8GB, U-DIMM 3200Mhz • Графичка - GigaByte 8GB, GeForce RTX 3050 Gaming OC, GDDR6 • Куќиште - LC-Power Case Light Box 995B, Midi-ATX case, black, 2xUSB3.0 1xUSB2.0, 3X120mm RGB Fun, HD audio, w/550W 80+PSU • Напојување - / • SSD Диск - Samsung Internal SSD, M.2, 500GB, 980 NVMe • HDD Диск - Toshiba HDD 1TB • ПОДАРОК - MARVO Keyboard & Mouse Gaming Combo KM409 *Компјутерите доаѓаат без инсталиран оперативен систем ✓ Совет при избор на компоненти ✓ Проверка на компатибилност на компоненти ✓ Вградување и инсталација на компонентите ✓ High Performance термална паста ✓ Професионален cable management ✓ Стрес тест и QA на сите компоненти Оваа услуга чини 3500 денари, а е бесплатна за сите ДД и Custom Build конфигурации.
Спецификации
Категорија ДД Конфигурации
Is Gaming Yes
GPU Model N/A
SSD Capacity 500 GB
GPU Brand nVidia® GeForce™
Core Name 10th Gen. Comet Lake
Max Turbo Frequency: up to N/A
Brand DDCom
Promotion Type Подарок
HDD Capacity 1 TB
Clock Speed: N/A
Processor Technology Intel® Core™ i5
Part Number DD Intel i5 10400F
RAM Capacity 8 GB
Write Your Own Review
You're reviewing:DD Light Box Intel i5 10th gen/ 8GB/ 1TB HDD+500GB SSD/ RTX 3050 GDDR6
Повеќе продукти од DDCom