ЈАВЕТЕ СЕ ВЕДНАШ
02 3 100 700
Кошничка0Продукт(и)

Немате продукти во вашата кошничка

Product was successfully added to your shopping cart.

Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.
Пријави грешна информација

DD-Overclock AMD Ryzen 5/ 2x8GB/ 1TB+240GB/ RTX2060 6GB

Quick Overview

DD-Overclock AMD Ryzen 5 3600, 2x8GB RAM, RTX 2060 6GB, 1TB HDD, 240GB SSD

КОД: 891813

Достапност: 48 часа

Regular Price: 57.047 ден

Special Price 54.600 ден

ДДВ 5% (вклучено во цената)

Гаранција: 1080 дена

Details

DD-Overclock AMD Ryzen 5 3600, 2x8GB RAM, RTX 2060 6GB, 1TB HDD, 240GB SSD Можност за замена на било која компонента по ваша желба. Дополнителен попуст за купување монитор, принтер или ссд со секоја конфигурација. • Матична Плоча - Motherboard AMD B450 Socket AM4 • Процесор - CPU AMD Ryzen 5 3600 (32MB Cache, 3.6GHz) • Меморија - RAM DDR4 2x8GB 3200MHz • Графичка - nVidia RTX 2060 6GB • Кукиште - ATX Midi Tower Case W/O PSU • Напојување - PSU 650W RealPower • Кулер за Процесор - Cooler Master Universal • Хард Диск - HDD 1TB SATA3 • ССД Диск - SSD 240GB SATA3 • Гратис - тастатура и маус ✓ Совет при избор на компоненти ✓ Проверка на компатибилност на компоненти ✓ Вградување и инсталација на компонентите ✓ High Performance термална паста ✓ Професионален cable management ✓ Стрес тест и QA на сите компоненти ✓ Инсталација на оперативен систем и драјвери (опционално, важи само за лиценциран софтвер) Оваа услуга чини 3500 денари, а е бесплатна за сите ДД и Custom Build конфигурации.

Additional Information

Бренд DDCom
Part Number DD-Overclock AMD
Процесор AMD® Ryzen™5
RAM капацитет 16 GB
GPU Бренд nVidia® GeForce™
Промоција Најпродавани, Попуст
Clock Speed 3.60 GHz
HDD капацитет 1 TB
GPU Model RTX 2060
Core Name Matisse
SSD Капацитет 240 GB
Max Turbo Frequency 4.20 GHz
Гаранција 1080

Ознаки за продуктот

Користете празни места за одделни ознаки. Користете единечен наводник ( ') за фрази .

  1. Бидете први што ќе го коментирате производот

Оставете Ваша оценка

Како би го оцениле овој продукт? *

  1 ѕвезда 2 ѕвезди 3 ѕвезди 4 ѕвезди 5 ѕвезди
Гаранција

Најнови блог постови

Нови количини на HP, LENOVO и DELL работни станици со моќни Xeon процесори, Quadro графички, ECC RAM меморија и SSD диск!  Модели со ЛИЦЕНЦИРАН WINDOWS 10

Прочитај повеќе

BLACK FRIDAY Распродажба на мини и микро лиценцирани бренд компјутери, сервери и работни станици, гејминг компјутери со нови GTX графички картички, ??????? и A class ??????????? до 2 години гаранција.

Прочитај повеќе

Викенд цени на #RIOTORO и #Logitech Намалени цени на производи само за време на викенд - 20/21/22/23.11 гејминг компјутерски куќишта, слушалки и тастатури само во ddstore.mk!

Прочитај повеќе

Што велат клиентите