Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

DD-Overclock Gen. 11 Core™ i5-11600KF/ 2x8GB/ 1TB + 240GB/ GTX 1650 4GB

Има на залиха
Special Price 63.900 ден. Regular Price 66.999 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 24-12-2021
КОД: 925868
1-3 дена
Гаранција: 1080 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

Можност за замена на било која компонента по ваша желба. Дополнителен попуст за купување монитор и принтер со секоја конфигурација. • Матична плоча - Motherboard Z590 Socket LGA1151 • Процесор - Intel Core i5-11600KF (12MB Cache, 3.9GHz) • Меморија - RAM DDR4 2x8GB 3200MHz • Графичка - GPU GeForce GTX 1650 4GB • Хард диск - HDD 1TB SATA3 • ССД Диск - SSD 240GB SATA3 • Куќиште - Case ATX Midi Tower Case W/O PSU • Напојување - PSU 650W RealPower • Кулер за Процесор - Cooler Master Universal • Гратис - тастатура и маус *Компјутерите доаѓаат без инсталиран оперативен систем ✓ Совет при избор на компоненти ✓ Проверка на компатибилност на компоненти ✓ Вградување и инсталација на компонентите ✓ High Performance термална паста ✓ Професионален cable management ✓ Стрес тест и QA на сите компоненти Оваа услуга чини 3500 денари, а е бесплатна за сите ДД и Custom Build конфигурации.
Спецификации
Категорија ДД Конфигурации
Clock Speed: 3.90 GHz
Processor Technology Intel® Core™ i5
RAM Capacity 16 GB
HDD Capacity 1 TB
GPU Brand nVidia® GeForce™
GPU Model GTX 1650
SSD Capacity 240 GB
Is Gaming Yes
Core Name 11th Gen. Rocket Lake
Max Turbo Frequency: up to 4.90 GHz
Brand DDCom
Promotion Type XMAS Sale
Part Number DD-Overclock Gen. 11
Write Your Own Review
You're reviewing:DD-Overclock Gen. 11 Core™ i5-11600KF/ 2x8GB/ 1TB + 240GB/ GTX 1650 4GB
Повеќе продукти од DDCom