Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

DD Typhoon Ryzen 5 5600X/ 2х16GB/ 500GB SSD/ RX 6600 XT

Има на залиха
88.500 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 29-06-2022
КОД: 988784
1-3 дена
Гаранција: 1080 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

Можност за замена на било која компонента по ваша желба. Дополнителен попуст за купување монитор и принтер со секоја конфигурација. • Матична Плоча - Gigabyte MB AMD B550 Gaming X V2 • Процесор - AMD Processor Ryzen 5 5600X CPU AM4 • Меморија - 2х Kingmax RAM DDR4 16GB, U-DIMM 3200Mhz • Графичка - GigaByte 8GB, GeForce RX 6600 XT, GDDR6 • Куќиште - LC-Power Case Blue Typhoon 988B, Midi-ATX case, White, 2xUSB3.0, 1xUSB2.0, HD audio, 4x120mm Bluefan, w/650W 80+PSU • Напојување - • SSD Диск - Samsung Internal SSD, M.2, 500GB, 980 NVMe • HDD Диск - • ПОДАРОК - MARVO Keyboard & Mouse Gaming Combo KM409 *Компјутерите доаѓаат без инсталиран оперативен систем ✓ Совет при избор на компоненти ✓ Проверка на компатибилност на компоненти ✓ Вградување и инсталација на компонентите ✓ High Performance термална паста ✓ Професионален cable management ✓ Стрес тест и QA на сите компоненти Оваа услуга чини 3500 денари, а е бесплатна за сите ДД и Custom Build конфигурации.
Спецификации
Категорија ДД Конфигурации
Is Gaming Yes
GPU Model N/A
SSD Capacity 500 GB
GPU Brand nVidia® GeForce™
Core Name N/A
Max Turbo Frequency: up to N/A
Brand DDCom
Promotion Type Подарок
HDD Capacity N/A
Clock Speed: N/A
Processor Technology AMD® Ryzen™5
Part Number DD Typhoon
RAM Capacity 32 GB
Write Your Own Review
You're reviewing:DD Typhoon Ryzen 5 5600X/ 2х16GB/ 500GB SSD/ RX 6600 XT
Повеќе продукти од DDCom