Language
Currency
Кошничка 0
0 ден.

DD FIGHTER Gamer AMD 1650 Ryzen 5/ 16GB/ 1TB HDD+256GB SSD/ GTX1650 4GB

Има на залиха
48.001 ден.
ДДВ 5% (вклучен во цената)
Последна промена на цена/залиха: 29-06-2022
КОД: 983421
1-3 дена
Гаранција: 1080 (дена)
Сите продукти ги обезбедуваме по нарачка. Контактирајте нè за потврда пред секоја нарачка, поради можни грешки во залихата и цената. DDStore го задржува правото за промена на цените на производите без претходна најава и не е одговорен за било какви грешки. Сликите на производите и боите можат да се разликуваат од реалните.

Пријави грешна информација

Можност за замена на било која компонента по ваша желба. Дополнителен попуст за купување монитор и принтер со секоја конфигурација. • Матична Плоча - Gigabyte B450M GAMING • Процесор - AMD Ryzen 5 3600 • Меморија - 16Gb (2x8GB DDR4 3200MHz) • Графичка - GTX1650 4GB OC GDDR5 • Куќиште - Gaming case FIGHTER V310 • Напојување - 550W 80Plus Black • Кулер за Процесор - • SSD Диск - M.2 NVMe 256GB • HDD Диск - 1TB SATA3 7200rpm • ПОДАРОК - Gaming set ELITE C500 *Компјутерите доаѓаат без инсталиран оперативен систем ✓ Совет при избор на компоненти ✓ Проверка на компатибилност на компоненти ✓ Вградување и инсталација на компонентите ✓ High Performance термална паста ✓ Професионален cable management ✓ Стрес тест и QA на сите компоненти Оваа услуга чини 3500 денари, а е бесплатна за сите ДД и Custom Build конфигурации.
Спецификации
Категорија ДД Конфигурации
Is Gaming Yes
GPU Model GTX 1650
SSD Capacity 256 GB
GPU Brand nVidia® GeForce™
Core Name N/A
Max Turbo Frequency: up to N/A
Brand DDCom
Promotion Type Подарок
HDD Capacity 1 TB
Clock Speed: N/A
Processor Technology AMD® Ryzen™5
Part Number DD FIGHTER Gamer AMD 1650
RAM Capacity 16 GB
Write Your Own Review
You're reviewing:DD FIGHTER Gamer AMD 1650 Ryzen 5/ 16GB/ 1TB HDD+256GB SSD/ GTX1650 4GB
Повеќе продукти од DDCom